Як вилікувати лейомиому

Как вылечить лейомиому
Лейоміомою лікарі називають пухлина гладких м’язів. Найчастіше вона доброякісна, але слід пам’ятати, що завжди є ризик її переродження. Вона може утворитися скрізь, де є гладка мускулатура – це в першу чергу матка, кишечник і шкіра. Також лейоміома може виникнути в сечовому міхурі або передміхуровій залозі.
Також хочемо вам порекомендувати : /mioma-matku
Основні причини виникнення цієї хвороби на шкірі – це травми і спадковість. А ось утворення пухлини в ШКТ може відбутися на тлі численних операцій (розтин кишкової порожнини і т. ), запалення або незбалансованого харчування (якщо мова йде про видільних системах).
Також факторами ризику виступають гормональні порушення, які можуть відбуватися через регулярні абортів або з інших причин.
Розпізнати лейомиому неспеціалістові складно, дуже часто вона протікає без симптомів. Найлегше це зробити при захворюванні шкіри – на дермі утворюються червоні, червоно – фіолетові або коричневі вузлики розміром з шпилькову голівку або трохи більше. При їх натисканні, терті або охолодженні виникають хворобливі відчуття.
Обов’язково слід звертати увагу на будь-які кровотечі із заднього проходу і рясні менструації. Також ознаками лейоміоми можуть бути регулярні болі в області таза, в кишечнику, часті сечовипускання, дисбактеріоз, відчуття грудки при ковтанні, безпліддя, мимовільні викидні. Але такі симптоми з’являються вже на більш пізніх стадіях. Саме тому лікарі радять проходити повноцінне обстеження мінімум раз на півроку, адже лейоміома краще піддаються лікуванню на ранніх термінах свого розвитку.
В першу чергу при підозрі на лейомиому лікар призначає рентген або ультразвукове дослідження внутрішніх органів (за винятком захворювань шкіри). Потім, якщо пухлина виявлена, проводять біопсію. Також можуть знадобитися консультації різних фахівців – гінеколога, гастроентеролога, дерматолога, уролога і онколога.
При підтвердженні діагнозу, пухлина зазвичай видаляють. Це можна зробити шляхом припікання (електрокоагуляції) на ранніх стадіях або висічення (хірургічним видаленням), якщо освіта має великі розміри. Після операції ризик повторного виникнення мінімальний.
Специфічної профілактики у лейоміоми немає. Слід уникати абортів, травм, гормональних збоїв, вести здоровий спосіб життя і регулярно проходити обстеження у свого лікаря.
Ви вже оцінили цей матеріал.