Як вилікувати алкоголізм

12-23-2020

 

 

Існує помилка, що алкоголізм не можна вилікувати назавжди. Твердження грунтується на тому, що можна тільки на час позбавити людину від потреби приймати спиртне. Через кілька місяців людина, яка хворіє на алкоголізм, знову додасться до чарки. 

Насправді, таке можливо якщо людина лікується самостійно або йому допомагають тільки близькі люди. Чи впорається з алкоголізмом без допомоги кваліфікованого медичного персоналу дійсно не можна.

Це пов’язано з тим, що робота лікаря-нарколога дуже багатогранна і складна. Вона складається з багатьох етапів, нехтування будь-яким з них ставить під загрозу всю систему лікування. Ознайомитися з методами лікування алкоголізму ви можете за посиланням: клініка АТОС

Перший етап-позбавлення організму від алкогольної інтоксикації. На цьому етапі може застосовуватися промивання шлунка, а також введення спеціальних препаратів. Такими препаратами є засоби детоксикації. Також лікар може призначити введення плазмозамінного розчину. Ці заходи допомагають зберегти життєдіяльність організму. Проводиться комплекс лікувальних заходів виключно під наглядом лікаря-нарколога.

Другий етап полягає в лікуванні алкогольного абстинентного синдрому. Після вживання алкоголю, людина, що страждає залежністю від спиртного, на деякий час відчуває себе прекрасно. Як тільки вплив алкоголю закінчується, потреба в новій порції зростає. Чим довше людина має алкогольну залежність, тим більш виражений абстинентний синдром.

Алкогольний абстинентний синдром лікується медичними препаратами. Тільки лікар може призначати таке лікування. Ці ліки мають виражений ефект, купити їх в аптеці самостійно не можна. У комплексі з лікувальними препаратами застосовуються вітаміни, які під впливом алкоголю вимиваються з організму. Важливою частиною цього етапу є виявлення і лікування супутніх захворювань, що виникли під впливом алкоголю.

Третій етап-позбавлення від самої залежності. Людина може виходити з “запоїв”, справлятися з абстинентним синдромом, але самостійно подолати залежність не може. Це обумовлено тим, що продуктивне лікування алкоголізму полягає в грамотному поєднанні медикаментозної терапії і психологічних технік.

Аналіз поведінки людини, його реакцій на навколишній світ може допомогти наркологу в лікуванні залежності. Також важливий елемент позбавлення від залежності-психологічна допомога. Зараз поширеною стала техніка груп взаємодопомоги. Людина, що зловживає алкоголем, приходить на групову психологічну терапію до людей, які вже мають успіх у подоланні алкоголізму. Така підтримка і усвідомлення того, що від хвороби все-таки можна позбутися, позитивно впливають на лікування залежної людини.

Від алкоголізму дійсно можна позбутися назавжди. Але тільки грамотне лікування, схема якого вибудувана лікарем-наркологом, є запорукою успішного лікування.