Як вибрати комплект амуніції для собак

8-6-2020

 

Амуніція для собаки: як вибрати

Прогулянкове, спортивне, їздова та інші види спорядження, які надіваються на собаку для ефективного управління її поведінкою, називають амуніцією. У цю категорію входять нашийники, повідці, всілякі шлейки, а також обов’язкові елементи екіпіровки великих собак — намордники. Підбирається такий комплект з урахуванням віку, анатомічних особливостей породи, маси і темпераменту тварини. Хочемо порекомендувати вибрати амуніцію для собаки на сайті https://activdog.com.ua/product-category/komplekty-snaryazheniya/ по доступній ціні та високої якості.  

Вибір нашийника для хвостатого друга

Амуніція призначена не тільки для контролю, але і для правильного вибудовування відносин між господарем і вихованцем. Всі собаки за своєю природою схильні підкорятися тільки більш сильної особи — вожака. В даному випадку — людині, яка встановлює рамки допустимої поведінки. Якщо собака росте в атмосфері вседозволеності, вона перетворюється в примхливу некероване тварина.

Перший нашийник для цуценяти повинен бути м’яким і легким, виготовленим з тканини або шкіри, на суконній підкладці. Привчати до нього можна вже з тримісячного віку, змінюючи розмір спорядження по мірі росту тварини. Нашийник потрібно підбирати такий, щоб собака не змогла, задкуючи, стягти його через голову.

Всі нашийники діляться на дві групи: стрічкові (плоска смужка матеріалу) і круглі (у вигляді товстого шнура). Виготовляють їх в основному з шкіри (в 2-3 шари), брезенту, текстилю або нейлону. Для довгошерстих красенів краще використовувати круглі моделі, а ось великою і сильною твариною більше підійдуть широкі стрічкові варіанти. Краще вибирати нашийники з металевими кільцями і застібками, так як пластикові швидко приходять в непридатність.

Повідці: від рулетки до ланцюжка

Купуючи поводок для дорослої великої собаки, слід звернути увагу на його міцність. Він повинен витримувати ривковую навантаження, яка нерідко виникає при вигулі особливо активного молодого пса.

Найбільш практичні повідці з брезентової стрічки з прогумованою ручкою, довжиною близько метра. Більш довгі — легко заплутуються в траві або провисають, пачкаясь у бруд, що тільки заважає прогулянці. Дуже зручний короткий поводок-петля, що дозволяє спокійно вести собаку поруч, стримуючи її природну поривчастість.

Популярний поводок-рулетка вигідний тим, що він не провисає, автоматично сматываясь в пластиковий корпус. Але він більше підходить для собак середньої чи малої комплекції, оскільки може не витримати сильного ривка масивного пса.

Якщо собака постійно намагається гризти повідець, можна для позбавлення від цієї звички тимчасово використовувати металеву ланцюжок з суцільними кільцями, не здатними розігнутися при натягу.

Шлея — зручна альтернатива

З-за того, що нашийники можуть стати причиною травми шийних хребців і гортані тварини, їх часто замінюють функціональними і комфортними шлейками. Виникли колись як частина собачої упряжі, вони міцно увійшли в склад повсякденному сучасної амуніції.

Правильно підібрана шлейка повинна м’яко і щільно прилягати до тіла, не обмежувати рухів, не натирати груди і спину. Для тренувань найкраще підходять нейлонові моделі, так як шкіряні вироби здатні при пересиханні здавлювати тіло собаки. Якщо ремінці будуть натирати собаці в районі пахв», це може призвести до порушення постановки передніх лап, оскільки тварина буде змушене розводити їх у сторони, щоб уникнути хворобливих відчуттів.