Методи відновлення зубів

8-8-2021

Красива посмішка-запорука впевненості в собі і зовнішньої привабливості. Також хочемо вам порекомендувати почитати про відновлення зубів на сайті https://dentaquest.ru/allon4/ , також Ви можете записатися на прийом до стоматолога , адже тут найкращі спеціалісти . Люди зі здоровими і рівними зубами справляють хороше враження, розташовують до спілкування, та й настрій у них набагато краще, адже вони із задоволенням посміхаються, не приховуючи свою сліпучу посмішку.

Коли загрожує втрата зубів, важливо вчасно звернутися до лікаря. Тим більше, що сучасна медицина дозволяє зробити лікування безболісним і успішно вирішує будь-які стоматологічні проблеми, починаючи карієсом і закінчуючи частковим або повним відновленням втрачених зубів. Однак, незважаючи на це, багато хто до цих пір вважають за краще не відвідувати лікаря і запускають здоров’я зубів, що в подальшому призводить до вельми плачевних наслідків.

Аж до 18 століття в світі існувала теорія про хробака, який пожирає зуби, руйнуючи їх і викликаючи біль. Вчені німеччини, індії, китаю та єгипту з усією серйозністю стверджували, що бачили їх власними очами. Незважаючи на всю наївність стародавньої термінології, почасти це правда, адже карієс дійсно викликають живі мікроорганізми, але не черви, а бактерії стрептококи.

Дослідження показали, що жінкам лікувати зуби страшніше, ніж чоловікам. Згідно зі статистикою, тільки 45% представників сильної статі бояться стоматологічних маніпуляцій, в той час як страх перед відвідуванням дантиста відчуває 65% опитаних жінок2.

Своєрідні поняття про красу, які існували у наших предків, помітно відрізнялися від нинішніх. І проблеми естетичного характеру турбували людей помітно менше, ніж в наші дні. Однак слід розуміти, що крім погіршення зовнішньої естетики втрата будь-якої кількості зубів загрожує і іншими проблемами:

У порожнині рота кожної людини знаходиться від 28 до 32 зубів, кожен з яких виконує свою функцію: 8 різців беруть участь у відкушуванні їжі, 4 ікла розривають її, а 12 бічних допомагають пережовувати. Кожен з них є частиною системи і сприяє правильній роботі всього організму в целом3.

Це відмінний варіант в тих випадках, коли пацієнту необхідно економне лікування (особливо при повній адентії) або за станом здоров’я неможливо провести імплантацію. Знімні протези створюються з пластмаси, можуть мати металевий базис і гачки. При відсутності всіх зубів кріпляться виключно не яснах, щільно присмоктуючись до них. Переваги: бюджетність, мінімальна кількість протипоказань, відсутність хірургічного втручання. Недоліки: тривалість і складність звикання, дискомфорт при пережовуванні їжі і спілкуванні, натирання слизової оболонки, недостатньо надійна фіксація і невеликий термін експлуатації – не більше 5-7 років.

Відносяться до категорії незнімного протезування. Поодинокі коронки можна закріпити тільки в тому випадку, якщо зберігся корінь. Мостовидні протези дозволяють приховати невеликі щілини в ряду-до 4-5 поспіль відсутніх зубів. Їх плюс в надійній фіксації і відмінній естетиці. Але мінус – в необхідності сильного обточування двох крайніх від дефекту живих зубів, оскільки протез кріпиться саме на них.

Імплантація є універсальним рішенням проблеми повної або часткової адентії. Суть методу в установці штучного металевого кореня в лунку втраченого кореня і подальше закріплення на ньому коронки, мостовидного або знімного протеза. На відміну від попередніх варіантів, власні зуби не травмуються, кісткова тканина не атрофується, оскільки отримує жувальне навантаження. Саме двоетапна імплантація має на увазі досить тривале лікування, оскільки може знадобитися нарощування кістки при нестачі її обсягу, а постійні протези кріпляться тільки після того, як імпланти і кісткова тканина щелепи стануть єдиним цілим.

Даний метод імплантації застосовується більшою мірою при відсутності великої кількості зубів. Використовуються спеціальні імпланти і технології, які дозволяють відмовитися від кісткової пластики (нарощування) і закріпити незнімні протези вже в день імплантації імплантатів. З гарантовано довгим результатом і високою якістю. Обидва види імплантації дорожче знімного і незнімного протезування. Однак витрачені ресурси з лишком окупляться: протези виглядають натурально, дуже комфортні і можуть прослужити аж до кінця життя, тобто кілька десятиліть.