Жан Бедель Бокасса – самий жорстокий правитель-канібал

550

21.03.2016

В історії людства є чимало харизматичних і в той же час жорстоких правителів. Особливої уваги заслуговує особистість Жана Беделя Бокасса, який у XX столітті обіймав посаду імператора Центральноафриканської республіки (ЦАР). Чоловік захоплювався поїданням людського м’яса. Бокасса прийшов до влади завдяки військовому перевороту (для ЦАР це нормальне явище).

Жахливий Бокасса

Ім’я цього правителя досі навіває жах на жителів ЦАР. Жан Бокасса зробив блискучу військову кар’єру. Цей чоловік воював у Другій світовій війні на боці Франції. У повоєнний час Жан повернувся в рідну країну, де ініціював військовий переворот, завдяки якому скинув свого рідного дядька. Це дозволило молодому і амбітному африканцю зайняти крісло правителя.

Коронація Жана Бокасса обійшлася в 20 мільйонів доларів. Для убогої ЦАР ця сума прирівнюється до кількох річним бюджетам, але імператора цей факт анітрохи не бентежив. Крім того, Бокасса замовив собі трон, виготовлений з чистого золота. Вага розкішного атрибута склав 2 тонни.

Імператор дуже любив жінок. Так у пана Бокасса було 17 дружин і 77 дітей (без урахування позашлюбних). Однак великий правитель вважав за краще не вникати в процес виховання спадкоємців. Імператор лише забороняв своїм дітям пробувати «цукровий свинину», іншими словами людське м’ясо. Бокасса переживав за те, що знайомство з плоттю людини спонукає його синів скинути з трону власного батька.

Канібал

А ось сам правитель обожнював ласувати людським м’ясом, особливо тим, яке належало його ворогам. Кухарі імператорського палацу часто змушені були готувати чоловічину під різними соусами. Бокасса не соромився пригощати такими стравами дипломатів, які приїжджають в ЦАР. Нерідко канібал запрошував на трапези сім’ї вбитих людей і цинічно пропонував поласувати м’ясом їх родича. Якщо люди відмовлялися від частування, Бокасса наказував негайно стратити їх. Вирушаючи за кордон, імператор обов’язково клав у свій чемодан кілька банок з консервованим людським м’ясом.

Особливу пристрасть правитель-людожер мав до м’яса красивих жінок. На обідній стіл Бокасса потрапила дівчина, яка завоювала титул «Міс ЦАР». Переможниця не прожила і доби.

Своєю владою Бокасса насолоджувався до 1979-го року. Після повалення він потрапив на лаву підсудних. Колишній імператор був звинувачений у скоєнні численних вбивств, канібалізм і зловживанні владою. Бокасса запевняв суд, що супротивників він вбивав в ритуальних цілях, однак їх плоть він не їв. Спершу канібала засудили до смертної кари, яку пізніше замінили на 20 років тюремного ув’язнення. Проте строк перебування за ґратами був скорочений до 6-ти років, і в 1993-му році Бокасса вийшов на свободу. Через кілька років колишній правитель-канібал помер від серцевого нападу.