Жахлива доля родини, яка втратила здатність спати

521

13.11.2016

Сон – це невід’ємна складова життя людини, що забезпечує нормальний обмін речовин, гормональний фон і відновлення сил. Однак є люди, які позбавляються сну на довгі роки. Відсутність повноцінного відпочинку призводить до незворотних процесів в організмі, з-за чого людина помирає. Відомо, що страждати від фатальної безсоння можуть навіть цілі сім’ї.

Сільвано

Якийсь італієць Сільвано одного разу вирушив у морську подорож. 53-річний чоловік брав активну участь у світських заходах, тому вечір танців, проводиться на круїзному лайнері, він не міг пропустити. Сільвано одягнув свій найкращий смокінг і пішов на вечірку. Але настрій італійця було зіпсовано: чоловік виявив, що його нарядна сорочка повністю просочилася потім. Сільвано негайно відправився в каюту і подивився на своє відображення в дзеркалі. Чоловік виглядав жахливо: його зіниці перетворилися в 2 чорні точки, а очі мали нездоровий скляний блиск. Сільвано зрозумів, що сімейна трагедія спіткала і його. Вся справа в тому, що батько і 2 сестри італійця померли від таємничої хвороби, так званої «на чатах коми».

Сільвано знав, що механізм розвитку страшної недуги вже запущений. Чоловік був упевнений, що у нього буде спостерігатися тремор усього тіла, повне безсилля, а потім і відсутність сну, яке розтягнеться на довгі місяці. Виходу з цієї пастки не буде, адже безсоння призведе до неминучої смерті. Сільвано звернувся до фахівців, які вивчають проблеми сну (Університет Болоньї). Вчені приступили до розгляду випадку чоловіки, але сам звернувся мав песимістичний погляд на те, що з ним відбувається. П’єтро Кортелли, доктор, був здивований тим, що пацієнт впевнено говорить про свою смерть, яка настане менш, ніж через рік. І тоді Сільвано взявся за складання генеалогічного древа. Чоловік згадав, що в кожному поколінні (починаючи з XVIII століття) було кілька предків, померлих від загадкового захворювання, що супроводжується зникненням сну.

Родове прокляття

Герой історії дійсно помер. Сім’я Селивано досить довго тримала в секреті свій фатальний недугу. Але 15 років тому Селивано вирішили розповісти сімейну історію докторові Максу, який через деякий час написав книгу, присвячену загадковій сім’ї. У процесі роботи над книгою Максу вдалося знайти документи з описом захворювання венеціанського лікаря, що жив в XVIII столітті. У молодому віці цей чоловік несподівано впав у стан тривалого заціпеніння. Незабаром подібне сталося і з племінником доктора, Джузеппе. Сини чоловіки Анджело і Вінченцо також впали в «бодрствующую кому», після чого померли. Дивно захворювання спостерігалося у кожному поколінні сімейства Сільвано, і людям ніхто не міг допомогти. Від початку Другої світової війни до 80-х років минулого століття загадкова хвороба не спостерігалася ні у одного члена сім’ї, поки не стався той самий випадок на круїзному лайнері. Після Сільвано померли ще 2 його родича. Причина смерті була аналогічною.

На жаль, вчені не винайшли засіб від страшної хвороби, яка вбиває людину відсутністю сну, однак вони інтенсивно працюють над створенням такого препарату. Тим не менш, пециалистам вдалося з’ясувати, що саме провокує розвиток недуги. Причиною фатальної безсоння став вирусоподобный агент пріон, який утворюється в головному мозку з-за якоїсь генетичної мутації. Цей агент вражає зоровий бугор, має розмір волоського горіха. При розтині мозку Сільвано (чоловік заповів свій мозок дослідникам) фахівці виявили, що зоровий бугор виглядає так, немов його їли черв’яки.