Як виглядає Facebook зсередини?

649

06.06.2017

Соціальною мережею Facebook сьогодні користується кілька десятків мільйонів людей по всьому світу. Можливо, багатьом буде цікаво знати про те, як виглядає дата-центр Facebook.

Цікаве про популярній соціальній мережі

Будівля дата-центру Facebook знаходиться в місті Лулео в Швеції, причому за 112 кілометрів від Полярного кола. Населений пункт з усіх боків оточений лісами і річками, тому обивателю дістатися до нього не так вже й просто.

Проект дата центру був створений інженером Джеєм Парком.

В цьому величезному будинку працює не більше 150 осіб. Вся справа в тому, що 1 технік може обслуговувати 25 тисяч серверів.

Ці величезні і потужні вентилятори втягують повітря з вулиці, що дозволяє якісно охолодити десятки тисяч серверів. Взимку ж приміщення дата-центру прогрівається за рахунок роботи техніки.

Цей дата-центр був відкритий у 2013 році. Він став першим дата-центром, заснованим за межами США.

Площа будівлі відповідає площі шістнадцяти футбольних полів.

Все обладнання дата-центру працює від гідроелектростанцій. Це дозволяє заощадити майже 40% електроенергії!

Емілі Де Кларк — технік дата центру.

Макс Зав’ялов — інженер.

Жорсткі диски, в яких більше не необхідності, негайно знищують. Тільки так можна забезпечити 100% захисту даних користувачів Facebook.

Співробітник служби безпеки.

Facebook — це найбільша за кількістю користувачів соціальна мережа і однойменна компанія, якій належить право володіння нею. Датою заснування Facebook вважається 4 лютого 2004 року. Соціальна мережа була створена студентом Гарвардського університету Марком Цукербергом і його сусідами по кімнаті в гуртожитку — Крісом Хьюзом, Дастіном Московіцем і Едуардо Саверином.