Успішна пересадка донорського серця в Китаї

559

20.07.2017

Нещодавно китайські хірурги провели унікальну операцію з пересадки серця. Не функціонує протягом 7-ми годин серце почало повноцінно працювати в організмі реципієнта.

Передісторія

Операція була проведена в одному з медичних центрів міста Фучжоу (провінція Фуцзянь). Молодий чоловік потребував негайної трансплантації серця, так як в його артерії утворилися згустки крові, які могли за лічені секунди позбавити людину життя.

Донора знайшли на півночі Фуцзянь (це 3 години їзди від медичного закладу). Це був чоловік, у якого з-за пухлини помер мозок, проте сам приречений не переставав дихати, а його серце продовжувало нормальне функціонування.

Довгі 7 годин

Коли медики з Фучжоу прибутку за необхідне органом, він вже протягом 10 хвилин не функціонував. Ще 2 хвилини пішли на вирізання серця і його приміщення в підходящу ємність. Зворотна дорога зайняла 3 години, а сама операція тривала близько 4-х годин. Медики пересадили орган, однак він не функціонував. Але лікарі доклали максимум зусиль, і через 2 години серце почало битися. Це стало справжнім дивом! Успішність трансплантації полягає в відмінного здоров’я і молодості реципієнта. Також медики приділили особливу увагу процедурі перевезення органу – серце транспортували в замороженому вигляді, що дозволило призупинити обмін речовин людського «двигуна» і зберегти його потенціал. Хлопця прооперували на початку грудня. Виписка планується через кілька днів – пацієнт вже готовий до неї, однак молодій людині доведеться все життя приймати препарати, що пригнічують імунітет проти донорського органу.

Операція по пересадці серця є однією з найбільш затребуваних в Китаї.