Убивчі тампони, або синдром токсичного шоку (СТШ)

545

13.11.2016

Одна дівчина з США ледь не розпрощався з життям після використання гігієнічних тампонів під час менструації. Ця історія сталася 2 роки тому, коли Пейтон Кейблс було всього 15 років. У період чергових місячних дівчина несподівано погано себе відчула: у неї піднялася температура тіла, набрякли кінцівки, з’явилася задишка і блювота. Лікарі запідозрили в юної пацієнтки банальну вірусну інфекцію, але це була помилка…

Реанімація та порятунок

Пейтон екстрено доставили в реанімаційне відділення. У дівчини діагностували СТШ. Пацієнтка прийняла величезну дозу антибіотиків, і це її врятувало, адже захворювання прогресує блискавично. Якщо людині не виявляється моментальна медична допомога, підвищується ризик летального результату. Лікарі, які лікували Пейтон, переконані, що СТШ був спровокований тампоном, який безперервно знаходився в тілі пацієнтки понад 8-ми годин. Хоча сама дівчина запевняє, що гігієнічні засоби вона змінювала регулярно.

Сама Пейтон згадує, що їй довелося пережити справжнісінький жах: дівчина буквально відчувала наближення смерті. З-за інтоксикації і лихоманки у Пейтон сталося помутніння розуму, з-за чого вона не могла впізнати навіть своїх найближчих людей. Але через 3 дні героїня історії почала одужувати.

Нині Пейтон закликає всіх дівчат негайно відмовитися від використання гігієнічних тампонів, віддавши перевагу прокладкам.

Історія

Вперше СТШ був діагностований 36 років тому. Тільки за 1980-й рік було зафіксовано 814 випадків СТШ, в тому числі і 33, що закінчилися смертю жінок. Тампон – це чужорідне тіло. Якщо жінка не вилучить його через 8 годин після впровадження, на тампоні почнуть розмножуватися патогенні мікроорганізми, зокрема золотистий стафілокок. Його носіями є 20% населення Землі.

Спалах СТШ пов’язана з винаходом першого супер-абсорбуючого тампона Rely від P&G. За останні десятиліття склад гігієнічних засобів змінився: виробники скоротили вміст синтетичних волокон, замінивши їх натуральними (бавовняними). Відомо, що синтетичне волокно є прекрасним середовищем для розмноження патогенних мікроорганізмів, але і бавовна, також небезпечний. 85% бавовни, використовуваного для виготовлення тампонів, містить глифосад, який був протестований вченими з Університету Ла-Плата і визнаним канцерогенним. Всі виробники гігієнічних тампонів в інструкціях до продукту зобов’язані інформувати жінок про можливість розвитку СТШ. Нині немає підтверджених даних, що свідчать про прямий взаємозв’язок між використанням тампонів і розвитком СТШ, однак більшість медиків, покладаючись на свій досвід, переконані в тому, що гігієнічні засоби можуть бути небезпечними для здоров’я і навіть життя жінок віком від 15 до 30-ти років.