Цікаві факти про саме усміхнене тварина в світі

1072

09.11.2017

Короткохвостий кенгуру або квокка – забавний звір, що живе на островах Пінгвін, Балд і Роттнест неподалік від Австралії, який вічно посміхається. Саме завдяки своїй щирій посмішці цей маленький кенгуру став дуже популярний.

Середовище проживання і люті вороги квокки

Як вже було раніше сказано, квокки живуть на островах поблизу Австралії. Ці милі тварини там прекрасно себе почувають, оскільки навколо немає їх найлютіших ворогів – кішок, собак і лисиць. При спробах перевезення квокк в Австралію було помічено і з’ясовано, що їх швидко знищують у звичайному середовищі.

Цих беззахисних тварин настільки багато на островах, що біологам доводиться відправляти деяких кенгурових в зоопарках по всьому світу. Але при цьому квокки занесені в Червону книгу як вразливе ссавець.

Як виглядає короткохвостий кенгуру

Маленький кенгуреня в довжину не більше 1,5 метра і важить всього від 2 до 5 кг. Зовні він дуже схожий на великого гризуна з потужними задніми лапами, маленькими передніми і 30-сантиметровим хвостиком. Пересуваються квокки, як і кенгуру, швидкими стрибками.

Вдень звірятка відпочивають, а вночі виходять в світ у пошуках смачненької їжі. Зазвичай їду вони шукають в густій траві, однак заради молодих пагонів готові піднятися навіть на 1,5-метрову висоту.

Розмноження квокки

Квокки ніколи не живуть сім’ями. Самець необхідний тільки для зачаття, і після процесу може спокійно йти. Після 27 днів вагітності самка народжує тільки одного немовляти. Якщо з якихось причин дитина вмирає, квокка народжує другого. Що цікаво – в цьому випадку самець вже не потрібен.

Дитина народжується зовсім маленьким, зовсім лисим, сліпим і з закритими вушними раковинами. Близько 5 місяців він ще набирається сил в сумці матері та коли приходить час виходу в світ – навколо буйно росте трава, бо мамі не доводиться сильно переживати про годування малюка.

Як можна не закохатися в цього малюка? Мила тваринка постійно посміхається, бо виглядає дуже веселою і життєрадісною. Квокка любить фотографуватися і посміхається навіть уві сні.