Субкультури, про існування яких знають небагато

560

09.06.2017

Завдяки особливому стилю одягу і поведінки, деякі люди вважають за краще виділятися з натовпу. На вулиці міста багато хто з нас без праці дізнаються панку, адже він носить ірокез і велика кількість сережок. Металісти воліють відрощувати волосся і носити ланцюга. Проте в деяких країнах світу є досить цікаві субкультури, про існування яких знають небагато. Пропонуємо ознайомитися з цими течіями.

Японські гяру

Ця субкультура є своєрідним вираженням протесту японським традиціям і цінностям. Протягом гяру сформувався в 70-х роках минулого століття, коли в Японії почала проникати західна культура, пропагує повну розкутість і сексуальність жінки. Назва субкультури відбулося від марки джинсів Gals. «Я не можу жити без чоловіка» — такий слоган обрали для себе гяру. Ці дівчата обожнюють клуби, шопінг, вільна поведінка і дорогі подарунки. Природно, всі ці задоволення фінансуються за рахунок багатого чоловіка, якого гяру привернула до себе своєю сексуальністю.

Представниці субкультури воліють виглядати яскраво: носять довге фарбоване волосся, мають помітний засмага, надягають відвертий одяг і роблять екстравагантний мейкап. У гяру є особливий сленг. Японське суспільство вкрай негативно ставиться до гяру. Такі дівчата вважаються зіпсованими і безнадійними. Із-за частих нападів гяру стали вести себе більш екстравагантно. Наприклад, субкультура розділилася на кілька течій: мамба і гангуро. Такі дівчата наносять макіяж а-панда, фарбують волосся в кислотні кольори і носять кольорові контактні лінзи.

Американські джаггало

Приблизно 25 років тому в Детройті (США) сформувалася група Insane Clown Poss. Її учасники мали погану успішність у школі і проблеми з законом. Депресивні пісні групи, як не дивно, припали до душі більшості жителів Детройта.

У «клоунів» з’явилися численні фанати, які стали називати себе джаггало. Пізніше шанувальники творчості групи стали окремою субкультурою. Її представники наносять клоунський грим і надягають неопрятную одяг. Жінки заплітають волосся в кіски. Кожен рік джаггало влаштовують фестиваль The Gathering of the Juggalos. Тут вони напиваються, об’їдаються, скидають з себе одяг і вступають у випадкові статеві зв’язки. Суспільство негативно налаштована проти представників цієї субкультури, так як вважають, що вони скоюють злочини і регулярно вживають наркотики.

Венесуельські барбиманы

У цій країні обожнюють ляльку Барбі, причому це стосується не тільки представниць прекрасної статі, але і чоловіків. У Венесуелі регулярно проводяться конкурси краси серед ляльок.

Власники Барбі дуже відповідально підходять до питань підготовки: вибирають найкрасивішу одяг своїм лялькам, накладають їм професійний макіяж. Для своєї Барбі любить власник придумує ім’я і рід занять. На запитання суддів також відповідає він. Найцікавіше те, що серед барбиманов практично немає дітей.

Денді в Конго

Стиль європейських денді, що існував у XIX столітті, до цих пір є в африканській країні Конго. Засновником субкультури став Крістіан Лубаки, який у 70-х роках минулого століття працював у Парижі різноробочим.

Перед поверненням в Конго господарі віддали Крістіану свою стару одяг, яка в бідній африканській країні виглядала шикарно. У 1978-му році денді відкрив магазин, в якому почав продавати речі, привезені з Європи. Незабаром багато чоловіків, які побували у Крістіана, почали яскраво і «дорого» одягатися. Нині денді в Конго так само популярні, як і 40 років тому. На тлі злиденних співвітчизників вони виглядають особливо розкішно, а все завдяки одязі.

Японські лоліти

Назва субкультури не має нічого спільного з однойменним романом письменника Володимира Набокова, але все ж дівчата-лоліти воліють підтримувати свою юність та інфантильність.

Представницям субкультури, як правило, від 20-ти до 30-ти років. Лоліти намагаються виглядати як казкові принцеси і невинні дівчатка: вони носять яскраві сукні, банти, кольорові колготи і наносять рум’яна на щоки. Але все ж серед «лоліт» є і готичні принцеси, що дотримуються ретро-стилю.

Мексиканські гуарачеро

Не так давно, а саме в 2009-му році, в Мексиці з’явилася екстраординарна чоловіче взуття, яку неможливо не помітити, а все тому, що вона має дуже довгі носи. Черевики взувають для виконання чоловічого танцю під музику trival (поєднання мексиканського фольклору, африканських та індіанських мотивів).

Шанувальники гуарачеро сформували особливу субкультуру.

Південноафриканські ижикотаны

Ижикотаны – це субкультура чорношкірої молоді, яка проживає у найбідніших районах ПАР. Протягом об’єднує хлопців віком від 12-ти до 25-ти років. Ижикотаны купують дорогі гаджети, елітний алкоголь та продукти харчування, а також брендовий одяг та взуття.

«Піжони» регулярно влаштовують змагання: демонструють свої багатства і публічно знищують їх. Це робиться для того, щоб показати свої значні фінансові можливості, хоча ніхто з ижикотанов не працює.

Молодь раздобывает гроші з допомогою шахрайства, а сама живе за рахунок батьків. Ижикотаны мають свою групу на Facebook. Тут представники субкультури хваляться обновами і розповідають про своє шикарне життя.