Смертельна «Доту»: популярна компютерна гра вбила 17-річного хлопця

529

25.04.2018

Наприкінці літа минулого року затятий фанат фентезі-стратегії «Доту» (DotA) з Башкирії в прямому сенсі життя позбувся життя через свого хворобливого захоплення комп’ютерною грою.

Чому так сталося

17-річний Рустам Абдузалимов, учень 11-го класу, жив в невеликому селищі біля міста Учали. За пару тижнів до трагедії хлопець поламав ногу і змушений був сидіти вдома. Рустам вирішив присвятити весь свій час гри в «Доту». Юнак ріс у цілком благополучній сім’ї, добре вчився в школі. На відміну від багатьох завзятих «геймерів», Рустам був активним і спортивним підлітком.

Можливо, якщо б не спадковий тромбоз, багатогодинне проведення часу за грою не позбавило б хлопця життя. Було встановлено, що Рустам помер від відрив тромбу. Тромбоз – спадкове захворювання в родині молодої людини. Ця недуга став причиною ранньої смерті матері Рустама та його бабусі. Можливо, малорухливий спосіб життя, який хлопець дотримувався останні тижні свого життя, і призвів до поглиблення проблеми з судинами.

Рустам був активним членом спільноти, що об’єднує любителів гри.

Думка лікарів

Олег Хилькевич, кардіолог, розповідає, що відірвався тромб вбиває багатьох людей, полюбляє проводити весь свій час біля монітору. Медики навіть назвали цей феномен «е-тромбозом» («інтернет-тромбозом»). Якщо молодий і здоровий чоловік безперервно грає в комп’ютерні ігри, то він мало рухається, нерідко втамовує голод шкідливою їжею, не має доступу до свіжого повітря. Для здоров’я судин, особливо тих, що знаходяться в нижніх кінцівках, всі ці чинники є катастрофічними. Якщо людина після постійного сидіння на одному місці різко взявся за активну фізичну роботу, що утворився тромб відривається від стінки судини і закупорює його. З-за цього у людини розвивається інсульт або легенева емболія. У більшості випадків таке явище призводить до летального результату.