Синдром підміни кота

460

14.05.2018

Нещодавно американські психіатри описали так званий синдром підміни кота, який є розладом людської психіки. Особистість, яка страждає такою недугою, вкрай стурбована тим, що її вихованця підмінили, хоча насправді це не так.

Дослідження

Об’єктом для проведення дослідження став 71-річний чоловік, який у молодому віці професійно займався хокеєм, з-за чого отримав чимало травм. Також літній чоловік зловживав алкоголем. Чоловік повинен був приймати спеціальні препарати, однак відмовився від лікування, призначеного психіатром. У старого розвинулася справжня параноя: йому постійно здавалося, що хтось пильно відстежує кожну його дію. Чоловік був упевнений, що агенти ФБР підмінили його улюбленого кота, а двійник тваринного виконує свою підступну місію. Вчені називають це явище маячнею негативного двійника. Цей розлад часто зустрічається у людей, хворих на шизофренію.

Коли стан 71-річного пацієнта досліджували за допомогою томографа, лікарям вдалося з’ясувати, що кора головного мозку чоловіка має деякі органічні ушкодження. Мабуть, виною тому стали травми голови, отримані в молодому віці.

Історія синдрому

Відомо, що схоже розлад було описано в романі італійського історика-медиевиста Умберто Еко. Підступний двійник був у головного героя твору «Острів напередодні». Подібне розлад психіки мав письменник Ернест Хемінгуей.

Чоловіка намагалися лікувати, але письменник не міг більше терпіти тиску на психіку і покінчив життя самогубством.