Синдром Коро, або боязнь зникнення пеніса

491

14.05.2018

Мало хто знає, що в медицині є так званий синдром Коро, що зустрічається лише у чоловіків. Це психічний розлад пов’язано з ірраціональним страхом сильної статі перед можливістю втягування і повного зникнення геніталій. У світовій історії відомо мінімум 5 офіційно підтверджених випадків масової істерії, пов’язаних з цією делікатною проблемою.

Китай

В країні було зареєстровано 4 спалахи синдрому Коро. Всі вони сталися приблизно в кінці минулого століття, однак наймасштабніша істерія була зареєстрована в 1984-1985 рр. Від цього розладу психіки постраждали 3 тисячі чоловіків, переважно молодих. Китайці боялися «втягування» пеніса, так як вважали, що подібне явище може закінчитися смертю.

Справжня паніка починалася у чоловіків вночі, коли геніталії стискалися від холоду. Переляканий чоловік кликав на допомогу і всіма можливими способами намагався виправити ситуацію. Синдром Коро провокував у чоловіків тахікардію, тремор, панічні атаки. Багато представників сильної статі намагалися самостійно протистояти «втягування»: брали сік імбиру, наносили на пеніс пекучий перець.

Сінгапур

Цю маленьку країну синдром Коро здолав у 1967-му році. У зв’язку з масовою панікою, поширилися чутки про колосальний шкоду свинини. Існувала думка, що вживання м’яса щеплених від свинячого грипу тварин здатна «вбити» чоловічі геніталії.

З-за цього населення перестало є продукт. Медичної асоціації держави довелося в екстреному порядку організувати прес-конференції з метою спростування чуток.

Таїланд

Тут масове поширення синдрому Коро було зареєстровано 1976-го та 1986-му році. В 1976 році було госпіталізовано близько 200-та людей, які страждають від гострої тривоги. Чоловіки скаржилися на імпотенцію, свербіння в області геніталій і на їх стрімке зменшення.

Тайці вважали, що їх намагається вбити… В’єтнам (у країн в той час були напружені дипломатичні відносини)! Місцеві ЗМІ звинуватили у знищенні чоловічої сили в’єтнамський тютюн і деякі продукти, привезені з цієї країни.

Нігерія

У 1975 році нігерійські психіатри були спантеличені скаргами багатьох чоловіків-пацієнтів. Ці люди звинувачували представників своєї статі в крадіжці геніталій. Було б смішно, якби не було так сумно, адже розлючені чоловіки відшукували передбачуваних «злодіїв» і влаштовували над ними нещадний самосуд, який нерідко призводив до смерті.

На вулицях нігерійських міст часто можна було зустріти чоловіків, які трималися рукою за геніталії. Так представники сильної статі захищали свої «переваги» від крадіжки.

Європа

У країнах Європи подібний синдром відзначався у далекому XV столітті. Ходили чутки, що злодійством чоловічих геніталій займаються відьми.

Повернути пеніс можна було з допомогою задобрювання злодійки. Існувала думка, що вкрадені геніталії оживали і мешкали в коробках або пташиних гніздах.

Секрет загадкового синдрому

Вчені припускають, що синдрому Коро схильні представники тих народів, у яких надмірна увага приділяється репродуктивних органів та їх властивостями. Подібний психічний розлад частіше зустрічається у невпевнених або занадто вразливих чоловіків.