Що не можна дарувати в різних країнах світу

544

09.06.2017

Багатьом з нас доводиться спілкуватися з громадянами інших країн. Це можуть бути наші колеги, друзі і приятелі. Спілкування з іноземцями вимагає знання особливостей їх культури, звичаїв і віросповідання. Те ж саме стосується і вибору презенту, призначеного Вашому закордонному другу. Підготовлений подарунок може здатися особисто Вам приємною дрібничкою або сувеніром, а ось людина, якій він буде підноситися, сприйме його негативно. Як не потрапити в подібну ситуацію? Все просто: потрібно знати про особливості викладання презентів у різних країнах світу.

Японія

Не ображайтеся, якщо житель Країни висхідного сонця, не стане розпаковувати подарований предмет відразу ж після отримання. В Японії так не прийнято робити – вихований громадянин не буде демонструвати свої емоції від ознайомлення з презентом. Японцеві не можна дарувати екстравагантні речі (одяг, взуття, сумки, дорогі прикраси), а також набори, що складаються з 4-х та 10-ти предметів. Числа 4 і 10 вважаються нещасливими в Японії.

Також звертайте увагу на те, як саме Ви даруєте подарунок. Ні в якому разі не можна обертати предмет білої, нехай навіть найкрасивішої, папером. В Японії білий колір асоціюється з жалобою. Коли Ви вручаєте подарунок, його треба тримати або обома руками, або правою рукою.

Китай

Нехай Вас не дивує небажання китайського друга або колеги миттєво приймати презент. Жителі Піднебесної з давніх часів привчені до скромності, але якщо Ви тактовно проявіть наполегливість, Ваш подарунок буде прийнятий і відразу ж розпакований.

У Китаї не дарують квіти, замість них підносять солодощі. Оптимальним варіантом презенту вважається набір з парної кількості речей, проте цифра 4 тут, як і в Японії, вважається нещасливою. Те ж саме стосується і білого кольору.

Мусульманські країни

У державах, жителі яких сповідують іслам, не прийнято захоплюватися предметами декору у домі, який Вас запросили, адже його власник зобов’язується презентувати вподобану річ дорогому гостю. У мусульманських країнах не можна дарувати алкоголь, речі, виготовлені з свинячої шкіри.

Предмети з зображенням собак і людей також входять в «чорний список» презентів. Жінкам-мусульманкам подарунки не дарують, а от дітей можна порадувати невеликим набором солодощів.

Європа

У багатьох країнах Європи не прийнято вручати живі квіти, особливо ті, які занесені в Червону книгу. Навідуючись у гості до своїх французьким друзям, пам’ятайте, що заміжнім жінкам не можна дарувати парфуми – це можуть робити лише чоловіки.

Французи, незважаючи на свій патріотизм, прохолодно ставляться до преподнесению алкоголю вітчизняного виробництва. У Німеччині поганим тоном вважається прихід у гості з порожніми руками. В цій країні зазвичай дарують недорогі сувеніри. Також німці люблять, коли їм презентують речі ручної роботи.