Шалені морські леви

516

09.11.2017

Нині вчені стурбовані масовою загибеллю морських левів, які проживають на узбережжі Каліфорнії. Як з’ясували фахівці, причиною вимирання тварин стали водорості, що виробляють токсини, які руйнівно діють на мозок представників фауни.

Пітер Кук і його досягнення

Науковий співробітник Університету Еморі (США) Пітер Кук приблизно 20 років зайнятий вивченням способу життя морських левів. Нещодавно вченому вдалося визначити фактор, що провокує підвищення смертності серед цих тварин. Ним стала отруйна водорість.

Щоб з’ясувати причину масової загибелі морських левів, містеру Куку належало вивчити мозок 30 тварин, що мешкають на узбережжі Каліфорнії. За допомогою МРТ Пітер Кук і його колеги виявили зміни в гіпокампі морських левів. Для довідки: гіпокамп – це частина головного мозку, пов’язана з пам’яттю і орієнтацією в просторі. У ході дослідження з метою оцінки мозкової діяльності морських левів також була застосована створена вченим система тестів. З’ясувалося, що велика частина тварин, що беруть участь в науковому експерименті, мала проблеми з орієнтацією в просторі.

Провокуючий фактор

Джерелом проблеми стала домоевая кислота, що міститься у складі водорості Chondria armata. Водне рослина входить в раціон морських левів. Ця водорість цвіте з особливою інтенсивністю в період сильних опадів і цвітіння води.

Домоевая кислота, яка потрапила в організм тварин, руйнівно діє на каинатные рецептори. Це викликає перезбудження нервової системи і дегенеративні процеси в мозку. Токсин також провокує у водних ссавців важке отруєння. Його ознаками є судоми, тремор, дезорієнтація і втрата пам’яті. Через нездатність орієнтуватися в просторі морські леви викидаються на берег і гинуть. Домоевая кислота стає вбивцею тисяч ластоногих, що проживають від Аляски до Санта-Барбари.