Рой Клівленд Салліван: «людина-громовідвід»

437

25.04.2018

Герою історії вдалося потрапити в Книгу рекордів Гіннеса. Цей чоловік взяв на себе максимальну кількість ударів блискавки і не загинув.

«Нападу» блискавок

Рой Клівленд Салліван народився в 1912 році в штаті Вірджинія, США. За все життя чоловік відчув на собі 7 ударів блискавки, але вижив. Його називають «людиною-громовідводом». Рой був досить великим чоловіком. З 32-х років він працював єгерем у національному парку Шенандоа. Одного разу в 1942 році Рой пережив неймовірна пригода, яка могла стати останнім у його житті. В той день розгулялася гроза, і молодий єгер сховався від неї в пожежній каланчі. У споруді не було громовідводу, тому в неї вдарила блискавка. Сталася пожежа, і Рой негайно залишив палаючу каланчу. Поки він біг, блискавка влучила в праву ногу. Чоловік отримав опік, а на його правому черевику утворилася діра.

Наступна «зустріч» зі стихією відбулася в 1969 році. Рой їхав на вантажівці по гірській дорозі. Блискавка влучила у відкрите вікно машини, біля якого сидів «людина-громовідвід». Удар призвів до втрати свідомості. Також Рой позбувся брів, вій і деякої частини волосся на голові – вони просто згоріли. З-за втрати свідомості чоловік не міг керувати вантажівкою. Життя Роя могла обірватися, якби автомобіль впав в обрив. Але на цей раз герою історії неймовірно пощастило – двигун некерованого вантажівки заглох, і машина зупинилася біля краю скелі. Але на цьому пригоди людини-громовідводу не закінчилися… Через рік блискавка знову наздогнала містера Саллівана. Чоловік як раз знаходився на задньому дворі свого будинку. Спершу блискавка потрапила в силовий трансформатор, потім – у ліве плече Роя. Чоловік відбувся опіком.

У 1972 році людина-громовідвід в 4-й раз виправдав своє прізвисько. Блискавка «напала» на нього під час роботи в національному парку. У Роя почали горіти волосся, і він відчайдушно намагався загасити полум’я, накинувши на голову каптур куртки. Але все було марно, тому чоловік подався до вбиральні, де мав намір підставити палаючу шевелюру під кран з водою. Спроба була невдалою, тому Рой негайно намочив рушник і з його допомогою розправився з вогнем. Тоді герой історії і задумався про вплив на нього якоїсь потойбічної сили. З тих пір він почав берегтися – носив з собою ємність з водою і не їздив на вантажівці в грозу. Якщо ж стихія заставала чоловіка в дорозі, він з’їжджав на узбіччя і лягав на сидіння вантажівки. Рой не рухався до повного припинення грози.

Однак у серпні 1973 року «людині-громовідводу» не вдалося обдурити стихію. Під час грози Рой залишався в машині. Чоловікові здалося, що погода налагоджується, і він вирішив покинути кабіну вантажівки. Але раптово блискавка прошила ліву частину тулуба, підпалила волосся і збила з ніг Роя черевики. Дещо як герою історії вдалося доповзти до машини і вилити на себе заздалегідь приготовлену воду. У 1976 та 1977 році незвичного людині знову не пощастило захиститися від негоди. Остання зустріч з блискавкою закінчилася опіком грудей і живота.

Рекордсмен

Всі випадки ударів блискавки були задокументовані доглядачем парку Шенандоа. Лікарі, які оглянули шрами від отриманих опіків, лише підтвердили факти ураження блискавкою. Однак за словами Роя, його перша зустріч зі стихією трапилася ще в дитинстві. Блискавка потрапила в косу, якою хлопчик орудував у полі. Але цей випадок не був зафіксований, так як сам чоловік не постраждав.

Загинув містер Салліван від вогнепального поранення. Через нерозділене кохання американець з неймовірною долею скоїв суїцид, вистріливши собі у живіт. На той час йому було 73 роки. Нині у виставкових залах Гіннеса Нью-Йорка і Південної Кароліни можна знайти 2 капелюхи «людини-громовідводу».

Штат Віргінія – «грозовий» регіон США. За літо одного року тут фіксується до 45 гроз. З 1959 по 2000 рік стихія обірвала 58 людських життів.