Про що повинна знати людина, що приїхав на Кубу

456

09.06.2017

Куба – одна з найпопулярніших країн серед туристів. Вирушаючи в закордонну поїздку, людина повинна знати про національні особливості населення держави, яке він має намір відвідати, а також про діючі заборони. Інакше можна потрапити в незручну ситуацію і навіть зіпсувати собі довгоочікуваний відпочинок.

Фідель Кастро

Кубинці з особливим трепетом ставляться до цієї людини. Але якщо турист не розділяє з місцевим населенням думка про велич Фіделя Кастро, про це не варто розповідати, інакше недоброзичливий коментар на адресу народного лідера буде сприйнято як особиста образа.

Глава Кубинської революції з 1976-го по 2008-й рік був головою Державної ради Куби. Всупереч численним пліткам про смерть батька революції Фідель сьогодні перебуває в здоров’ї і нещодавно зазначив 89-річчя.

Гроші напоказ

Якщо турист не подбає про збереження свого гаманця, він ризикує взагалі залишитися без копійки. На Кубі процвітає кишенькове шахрайство, і цьому є пояснення: максимальна зарплата місцевого жителя становить 100 доларів в місяць.

Вбивство корови

Тварина не є священним для кубинців, проте всі корови, що перебувають на Кубі, належать державі. Якщо у господаря вкрали корову, йому доведеться думати не тільки про те, як завести нову, але і необхідність сплати значного штрафу (за неналежну охорону худоби). Якщо тварина померла через старість або хворобу, господар зобов’язаний викликати поліцію, яка зафіксує факт смерті корови.

За вбивство тварини можна на 15 років потрапити до в’язниці, в той час як за вбивство людини злочинець потрапляє за грати на 10 років.

Невдоволення домашніми ресторанами

В Гавані, столиці Куби, є чимало домашніх ресторанів (закладів, розташованих на перших поверхах житлових будинків). Відвідувач за відносно невелику плату може вдосталь поласувати національними стравами і висловити свої побажання кухареві, тобто господареві будинку.

Однак тут ніхто не гарантує туристу ідеальну чистоту і відповідність страв вищим стандартам. У будь-якому разі гість не повинен висловлювати негатив на адресу закладу.

Непомітність

Людина, одевшийся немов сіра миша, образить своїм зовнішнім виглядом місцевих жителів, які обожнюють яскраві вбрання. Кубинці вважають за краще надягати яскраві топи, спідниці та сарафани. Чоловіки люблять носити майки з комуфляжным візерунком.

Але якщо турист забув свої яскраві речі вдома, він може виправити ситуацію, купивши на місцевому ринку футболку з зображенням Че Гевари.

Ігнорувати сигари

Куба – країна кращих в світі сигар. Процес виготовлення і реалізації тютюну суворо контролюється державою, а збирають сировину тільки чистокровні кубинці.

Куріння сигар дуже вітається на Кубі, але якщо людина не бажає вдихати тютюн, він може просто відвідати майстерню, де їх виготовляють.

Жадібність

Залишаючи готелі та вирушаючи додому, не варто забирати з собою невідкриті пляшечки з шампунем, туалетний папір і інші гігієнічні засоби, що надаються персоналом готелю. Вся справа в тому, що прості кубинці живуть дуже скромно, і подібний вчинок іноземного туриста може сильно образити їх. А ось чайові персоналу готелю припадуть як не можна до речі.

Неекономне використання гарячої води

Кубинці постійно відчувають проблеми з електро – та водопостачанням власних осель. Велика частина населення Куби живе в будинках, нагадують нетрі, але кубинці вважають за краще мовчати про свої проблеми, насолоджуючись знайденої свободою. Тому економія води та електроенергії туристами стане найкращим актом вияву поваги до аборигенам.

Забути про «куточок» СРСР

У столиці Куби є ресторан в радянському стилі, якому повинен приділити увагу кожен турист.

У закладі подають страви російської та українською кухні. Тут також можна покуштувати елітний, на думку кубинців, продукт – натуральну сметану! Зал ресторану прикрашений радянськими плакатами, а відвідувачів обслуговують російськомовні офіціанти.

Ігнорування народної творчості

Кожна людина, якій пощастило прилетіти на Кубу, повинен пройтися по Гаванському ринку на набережній.

Тут продаються картини та сувеніри від місцевих майстрів. На ринку можна торгуватися, хоча ціни на продукцію тут і так демократичні, порівняно з іншими сувенірними крамницями.