Пояс вірності: міф чи реальність?

620

31.05.2017

Нещодавно одна жінка з Падуї (Італія) подзвонила в пожежну службу і попросила про негайної допомоги. На щастя, з будинком італійки було все в порядку, а от у самої жінки виникла досить делікатна проблема: вона втратила ключ від пояса вірності! Весь світ дізнався про цей випадок (представники медіа не сплять!). Але мало хто зацікавився в тому, навіщо жінка носила пояс цнотливості. А історія походження цього винаходу і зовсім залишається загадкою.

Коли?

Склалася думка, що пояс цнотливості (вірності) з’явився в Середньовіччі, коли більшість чоловіків, які жили в ту епоху, відправлялися в хрестові походи, з-за чого довго були відсутні вдома. З допомогою такого поясу представники сильної статі захищали свою дружину чи доньку від зґвалтування і спокус. Ключ від пояса залишався у самих чоловіків. Якщо вірити в існування такого пристосування.

Виходить, що жінка (дівчина) носила пояс цнотливості до тих пір, поки не повернеться її чоловік (батько). Однак в історії немає доказів того, що це пристосування дійсно існувало. Є думка, що пояс вірності «винайшли» люди, що живуть в епоху Відродження, і сама річ є лише жартом, що відображає варварство середньовічного суспільства.

Думки експертів

Експерти впевнені, що тривале носіння металевого пояса могло буквально за кілька днів вбити жінку. Відсутність доступу до зовнішніх статевих органів завадило б дамі справляти малу нужду і проводити елементарні гігієнічні процедури.

Сара Бонд, доцент кафедри університету Айови, розповідає, що міф про пояс цнотливості був придуманий сучасним суспільством. Таким чином люди хочуть показати повну відсутність цивілізованості минулих поколінь. Але як пояснити те, що в деяких музеях, наприклад, у Британському, є такий експонат як залізний пояс вірності. Виявляється, абсолютно всі екземпляри були виготовлені в XIX столітті, і знову ж –виключно заради жарту! Пояси цнотливості виробляють досі. Знайти таку річ можна в секс-шопі. На думку сексологів, багатьох людей неймовірно збуджує використання пояса, що обмежує доступ до геніталій. Повернемося до прославилася на весь світ «жертві» залізного пристосування. Коли пожежники приїхали до жінки, яка втратила ключ про пояса цнотливості, вона розповіла, що одягла його заради захисту від інтимних відносин.