Попелюшки Самоа: перетворення хлопчика в дівчинку

513

14.05.2018

На Самоа існує незвичайна традиція: якщо сімейна пара виховує лише синів, то молодшого хлопчика вона виховує як дівчинку. Таких хлопців тут називають fa’afafine.

Навіщо так робити?

Ця дивна традиція з’явилася не заради розваги. Жителі тихоокеанського острівної держави звикли створювати багатодітні сім’ї. Мати змушена постійно займатися прибиранням, приготуванням їжі, пранням і іншою домашньою роботою, якої у неї чимало.

Fa’afafine, син, перетворився на дочку, активно допомагає мамі справлятися з веденням господарства. У суспільстві такі люди поважні – їх цінують за працю і відданість родині. Крім того, fa’afafine може найнятися на роботу в інший будинок.

Третій підлогу

Жителі Самоа не відносять «попелюшок» ні до жіночої, ні до чоловічої статі. Fa’afafine – це окремий, третій, підлогу. Таких людей не вважають ні трансвеститами, ні гомосексуалістами, хоча чоловіки, виховані немов жінки, віддають перевагу носити жіночі вбрання, прикраси і робити макіяж.

Найчастіше fa’afafine заводять стосунки з чоловіками, хоча деякі з них закохуються і у дівчат. Якщо представник сильної статі буде зустрічатися з «попелюшкою», його ніколи не назвуть геєм. Відносини між жінкою і fa’afafine також не вважаються гомосексуальними. Але якщо 2 «попелюшки» стали закохану пару, суспільство не буде вітати таку зв’язок.