Панди вміють любити

524

09.11.2017

Велика панда – це вимираючий представник фауни. Для даних тварин характерно повільне відтворення. Але нещодавно вчені з’ясували, що якщо у панд є можливість створення тісного емоційного зв’язку з партнерами, вони будуть охочіше злучатися з ними. Невже ці милі створіння будують відносини так само, як і люди?

Дослідження

Бамбукові ведмеді (панди) стають статевозрілими у віці від 4 до 8 років. Репродуктивний вік триває до 20-річчя тварин. Панди розмножуються навесні. Шлюбні ігри займають трохи менше місяця, однак можливість зачаття у самки з’являється лише протягом 2-х днів (і це за 2 роки!). За одну вагітність, що триває близько 4 місяців, панда виношує і народжує не більше 2-х малюків.

Дослідження, присвячене особливостям шлюбного періоду бамбукових ведмедів, проводилося в спеціалізованому заповіднику міста Ченду (Китай) з 2012 по 2013 рік. Тварини, які беруть участь в науковому експерименті (11 самців і 27 самок), були поміщені у вольєри з ідеальними умовами для проживання і розмноження. Панди спілкувалися один з одним, грали, але фізичні контакти були виключені. Кожен бамбуковий ведмідь міг вибрати собі одного з 2-х запропонованих представників протилежної статі. Спостерігали за поведінкою панд біологи були здивовані тим, що тварини по-різному ставилися один до одного. З деякими родичами вони відмінно ладнала, на інших не зважали. Також були відзначені агресивні взаємовідносини між пандами. Свою неприязнь тварини висловлювали звуками, схожими на гарчання, ігноруванням і навіть спробами атаки сподобався родича. Ознаками симпатії було ніжне «щебетання» і піднятий хвіст. До закінчення експерименту вчені дозволили бамбукових ведмедів ближче познайомитися з такими особинами протилежної статі.

Результат

Виявилося, що пари, створені за взаємної симпатії в 90% випадків змогли відтворити на світ здорове потомство. Невзаємні почуття дозволили дитинчатам народитися тільки в 50% випадків. Панди, проявляють антипатію один до одного, так і не приступили до спаровування.

Нині розмноження панд є гострою проблемою. До тварин, які проживають в неволі, змушені застосовувати технологію ЕКО. Але недавнє дослідження дозволило вченим з’ясувати, що для нормального відтворення пандам необхідна взаємна симпатія.