Новорічні гірлянди: краса чи небезпека?

452

25.04.2018

Вчені задалися метою вивчити статистику травм, одержуваних людьми в процесі приготування до новорічних свят. Як виявилося, розвішування яскравих гірлянд може мати досить важкі для здоров’я людини наслідки.

Чому так трапляється?

Канадські експерти, які зайнялися вивченням проблеми, зробили висновок про те, що найбільш серйозні каліцтва в процесі розвішування світяться новорічних прикрас люди отримують через падіння з дахів, вікон та сходів.

Перед цим дослідникам довелося проаналізувати дані кількох десятків людей, що потрапили в медичні установи з-за травм, отриманих в процесі оформлення свого житла напередодні Різдва і Нового року. Враховувалася інформація періоду з 2002 по 2012 рік.

Серйозні травми

Вивчаючи історії хвороб, дослідники визначили, що серйозні травми отримав кожен 10-й пацієнт. Такі люди потребували тривалого лікування (перебування в реанімації, хірургічних операціях) і реабілітації. А ось у 5% пацієнтів отримання каліцтва виявлялися несумісними з життям. Найчастіше у надійшли в медичні заклади людей діагностували травми голови, хребта, грудної клітки і кінцівок.

Рідше у пацієнтів фіксувались пошкодження внутрішніх органів. Також було з’ясовано, що 65% постраждалим не пощастило впасти з драбини, а 30% — з даху.