Нове обличчя американського пожежного

480

13.11.2016

Влітку цього року американським лікарям вдалося виконати повну пересадку людського обличчя. Трансплантація шкіри вже давно здійснюється в провідних клініках пластичної хірургії, однак ця операція на сьогоднішній день є найбільш масштабною в світі.

Хронологія

У 2005 році у Франції була проведена перша в історії людства операція по відновленню лицьовій тканини. На 38-річну Ізабель Дінуар напала власна собака, після чого жінка фактично втратила обличчя. Хірургам вдалося відновити підборіддя, губи і ніс.

У 2011 році американські лікарі здійснили практично повну пересадку обличчя. Однак трансплантація не включала вушні раковини і волосисту частину голови. До цього часу у світі вже було проведено 12 таких операцій. В цьому році хірурги успішно зробили нове обличчя, вуха і волосся 41-річному Патріку Хардисону.

Історія пожежного

Цей чоловік до 2001 року працював пожежником. Однак з Патріком трапилася біда.

Одного разу він гасив пожежу всередині будівлі і не помітив, як на нього впав дах. Чоловік вижив, але його стан був критичним. І навіть 70 складних операцій не відновили його здоров’я. У постраждалого не стало століття, з-за чого відбувалася стрімка втрата зору. Також мав місце естетичний аспект – зовнішність чоловіка була спотворена.

Донором став Девід Роудбах. Цей 26-річний хлопець загинув у ДТП. За життя він оформив донорську картку, тому після смерті органи Девіда дісталися нужденним, в тому числі і Патріку Хардисону. Трансплантація обличчя була проведена в медичному центрі При Нью-Йоркському університеті. Через 3 місяці після операції у лікарів були всі підстави, щоб назвати її успішною.