Неробство і душевне здоровя

455

14.05.2018

Багато хто звик думати, що постійна зайнятість і дефіцит відпочинку негативно впливають на психічне здоров’я людини. Однак учені дійшли протилежного висновку.

Дослідження

У багатьох державах світу, постраждалих від фінансової кризи, спостерігається високий рівень безробіття. Таке явище в першу чергу негативно впливає на якість життя молоді. Безробітні хлопці і дівчата відчувають себе непотрібними, так як відчувають труднощі з працевлаштуванням. Також багато молодих людей, які не мають постійного місця роботи, страждають від різних психічних розладів, які ще більше погіршують якість їх життя.

Наукові співробітники Інституту психіатрії, психології і нейронауки в Королівському коледжі Лондона, а також Університету Дьюка і Каліфорнійського університету (США) використовували результати багаторічного дослідження поведінки близнюків для того, щоб проаналізувати їх мотивацію до праці, наявність психічних розладів та шкідливих звичок. 2-м тисячам досліджуваних було по 18 років. Всі вони закінчили середню школу, але 12% молодих людей не змогли працевлаштуватися.

Результати

Вчені з’ясували, що серед непрацюючих хлопців і дівчат було чимало тих (60%), хто мав психічні розлади і пристрасть до алкоголю. Деякі безробітні регулярно вживали наркотики. Проте в результаті опитування цих респондентів було з’ясовано, що практично кожен з них мріє знайти роботу і змінити своє життя на краще. Також американські та британські фахівці з’ясували, що безробітним хлопцям і дівчатам не вистачало лідерських та організаторських здібностей. У авторів дослідження є своє пояснення взаємозв’язку психічного здоров’я і наявності роботи. Террі Моффітт (Інститут психіатрії, психології і нейронауки в Королівському коледжі Лондона) розповідає, що людина, якій не вдається працевлаштуватися, почуває себе невпевнено, особливо, коли дивиться на своїх більш успішних приятелів. Крім того, багато молодих людей вже з раннього дитинства мають деякі психічні і психологічні розлади, прояви яких видно неозброєним оком. Роботодавець в першу чергу зверне на це увагу і віддасть перевагу «безпроблемно» здобувачеві.

Помилково вважати, що всі безробітні є такими через відсутність бажання працювати. Багато хто з них страждають через страхів, комплексів, депресії та інших психічних розладів, що заважають поліпшити якість життя. Луїз Арсено (Інститут психіатрії, психології і нейронауки в Королівському коледжі Лондона) впевнена, що таким хлопців і дівчат в період переходу від навчання до пошуку роботи потрібна підтримка висококваліфікованих психіатрів і психологів.