Медицина в режимі онлайн

487

13.11.2016

Сьогодні медична інформація доступна кожному користувачеві Інтернету. На спеціалізованих сайтах можна за кілька хвилин розшифрувати результати аналізів, дізнатися про симптоми хвороб та побічні дії препаратів. Глобальна Мережа не могла не вплинути на відносини лікаря і пацієнта. Однак у онлайн-лікування є і мінуси…

Все на краще

Якщо набрати в будь-якому пошуковику слово «грип», система видасть кілька сотень посилань з описом симптомів, методів діагностики, методів лікування і профілактики. Медичні електронні ресурси користуються величезним попитом. В Інтернеті можна знайти будь-яку потрібну інформацію, а також поспілкуватися з людьми, які на собі відчули певні захворювання.

Затребуваність онлайн-консультацій пояснюється незадоволеністю якістю медичних послуг, що надаються населенню. Практично кожен мав справу з недостатньо кваліфікованим або нетактовним лікарем. До того ж далеко не всі люди готові витрачати по кілька годин дорогоцінного часу в чергах на прийом до фахівців. Саме з-за цього людина воліє займатися своїм здоров’ям самостійно. Головне – мати доступ до Мережі. Поява необмеженої кількості ресурсів, присвячених медичної тематики, змінило на краще взаємини лікарів і пацієнтів.

Інформація – цінний ресурс

На початку 00-х нинішнього століття медичне співтовариство розділилося на прихильників і противників лікування в режимі онлайн. Інтернет відкриває доступ до інформації про захворювання, ліках, клініках і фахівців. У режимі реального часу можна адресувати наболіле питання лікаря, і відповідь не змусить себе довго чекати. Багато людей живуть у віддалених від обласних центрів населених пунктах, із-за чого мають проблему з якістю медичного обслуговування. З допомогою Інтернету житель маленького містечка чи села, може за кілька хвилин знайти фахівця провідного медичного закладу країни і проконсультуватися з ним. Skype і веб-камери дають можливість лікарям оглядати пацієнтів на відстані, а це значно посилює ефективність консультації.

Однак онлайн-медицина має не тільки позитивні, але і негативні аспекти. В Інтернеті часто можна знайти суперечливу інформацію, що стосується схем прийому препаратів, розшифровки лабораторних даних та іншого. Онлайн-аптеки нерідко продають підроблений або прострочений товар. Та й не варто забувати про те, що самолікування може нести загрозу не тільки здоров’ю, але й життю людини.