Любов і таргани

729

09.11.2017

Зоологи, які вивчають поведінку тарганів у період шлюбний ігор, зробили цікаве відкриття. Виявляється, що самки комах вибирають собі партнерів не по фізичних параметрах, а по здатності демонструвати енергійні рухи в період залицянь.

Дослідження

Британські дослідники зайнялися вивченням способу життя антільська таргана. В журналі PLoS ONE була опублікована стаття, яка розкриває інформацію про результати наукової роботи. Вченим вдалося з’ясувати, що самці тарганів виконують енергійний танець для того, щоб привернути увагу особин жіночої статі. Причому в танці повинен бути присутній такий елемент як інтенсивний рух крильцями.

Подібний чином комахи намагаються продемонструвати своє міцне здоров’я і витривалість. Чим довше протримається самець, тим більше партнерок він завоює. Причому нерідко стають фаворитами мініатюрні таргани. І це дозволило дослідникам зробити висновок про те, що самки комах не беруть до уваги фізичні дані батьків майбутнього потомства.

У світі риб і павуків

Зоологи акцентують увагу на тому, що схожі ритуали існують і серед риб-мечоносців. Їх особини чоловічої статі активно махають хвостами в період шлюбних ігор. Самці павуків також воліють залучати партнерок танцями, але якщо «подання» не сподобається «нареченій» вона з високою ймовірністю з’їсть «нареченого».