Історії про перших пластичних операціях

518

14.05.2018

Нині людина, що має чималу суму грошей, має можливість знайти висококваліфікованого пластичного хірурга і знайти зовнішність мрії. Історія пластичних операцій почалася ще на початку минулого століття, під час Першої світової війни. Складні хірургічні процедури були призначені тим людям, які із-за своїх зовнішніх вад не могли вести нормальне життя (влаштовуватися на роботу, будувати відносини і комфортно почувати себе в товаристві) або тим, хто постраждав від поранень. У цій статті буде розказано про першої ліпосакції, ринопластики, операції зі зміни статі, пересадки обличчя і т. д. Але попереджаємо: фото не рекомендується дивитися слабкими нервами, бридливим і вразливим людям!

Уолтер Йео

Цьому чоловікові була зроблена сама перша пластична операція. Уолтер був важко поранений в 1916 році в Ютландской битві:чоловік отримав сильний опік шкіри обличчя.

В 1917 році постраждалий лікувався у Гарольда Гиллиса, першовідкривача пластичної хірургії. Лікар пересадив на ушкоджене обличчя пацієнта нову шкіру («маску).

Віллі Вікарій

Цей чоловік під час Першої світової війни отримав кульове поранення в обличчя. Є непідтверджена інформація про те, що Віллі брав участь в Ютландському бою. Після сильного поранення у чоловіка практично не залишилося нижньої щелепи. Солдат потрапив в руки Гарольда Гиллиса. Він і зробив першу в світі операцію по відновленню щелепи. Хірург зробив надрізи на грудях і спині пацієнта. Шкіра з цих частин тіла була натягнута…на щелепу!

З часом у Віллі наросла нова шкіра. Дивом вдалося уникнути сепсису і відторгнення тканини. Так у 1916 році була проведена перша успішна операція по відновленню щелепи. Для довідки: в ті часи людство нічого не знало про антибіотики і знеболювальні.

До 1920-го року особа Віллі було відновлено, проте щодня до самої смерті чоловік змушений був приймати морфій.

Тіммі Джин Ліндсі

У 1962 році молода американська домогосподарка Тіммі Джин Ліндсі виявила бажання вдосконалити форму грудей. Ця жінка стала першою «піддослідного». Передісторія: у 14 років Тіммі стала сиротою. Дівчина кинула школу і дуже рано вийшла заміж. До 26-ти років Тіммі обзавелася 6-ма дітьми. У цьому ж віці жінка розлучилася з чоловіком і знайшла нового бойфренда. Ним виявився мексиканський іммігрант.

Одного разу пара поїхала на відпочинок, і хлопець умовив Тіммі зробити татуювання (червоні троянди) на грудях. Дівчина зважилася на такий кардинальних крок, але по приїзду додому дуже пошкодувала про зроблене. Тіммі звернулася до відомого хірурга Томасу Кроніна. Доктор запропонував дівчині не тільки розлучитися з потворними татуюваннями, але і збільшити груди за рахунок імплантатів (вони в той час були інновацією!). Тіммі погодилася стати першою в історії жінкою, яка з допомогою пластичної операції отримала нову груди.

Мадемуазель Жоффрей

У лютому 1926-го року у Франції була проведена перша операція з відкачування жиру з тіла пацієнта (ліпосакція). Інноваційну процедуру випробувала на собі Мадемуазель Жоффрей, модель. Дівчина мріяла позбавитися від жирових відкладень в області гомілок і стегон. Операцію робив Чарльз Дужарье, відомий на той час французький хірург. Але процедура виявилася повним провалом у кров пацієнтки потрапила інфекція, розвинулася гангрена, з-за чого дівчині довелося видаляти ногу.

Горе-хірурга був пред’явлений позов, згідно з яким він повинен був виплатити потерпілій астрономічну суму компенсації (200 тисяч франків). Також Дужарье був зобов’язаний припинити свою діяльність в області пластичної хірургії, так як вона була поза законом.

Ізабель Дінуар

Перша операція по частковому пересадки обличчя пройшла відносно недавно, в 2005-му році. На Ізабель Дінуар напав агресивний чорний лабрадор, через укуси яких її обличчя перетворилося на криваве місиво: носа практично не залишилося. Операція проводилася хірургами Бернаром Девошель і Жаном-Мішелем Дебюранр у Франції. Частину обличчя від носа до підборіддя була взята у жінки-донора, у якої лікарі констатували смерть мозку.

13 грудня 2007-го року було складено звіт про проведення операції і темпах реабілітації Ізабель. Жінка була задоволена результатом, однак її одужання ускладнилося відповідь імунної реакцією організму на чужу шкіру.

Майкл Діллон

Герой історії до операції був жінкою. Сам чоловік відчував себе некомфортно в тілі представниці прекрасної статі, тому мріяв стати чоловіком. У 1939 році герой історії пішов на прийом до хірурга Джорджу Фоссу, який займався експериментами, пов’язаними з впливом гормонів на стан людини. Зокрема, лікар дослідив вплив тестостерону на усунення проблеми рясних менструацій.

Проте хірург на той час не займався вивченням маскулінізації. У 1946 році пацієнтом, який мріє змінити стать, зайнявся Гарольд Гілліс. Однак тоді подібні операції були заборонені, тому Діллону поставили фальшивий діагноз (гостру гипоспадию). Також жінка, яка в майбутньому стала чоловіком, поміняла свідоцтво про народження. Процес зміни статі розтягнувся на 3 роки. За цей час хірург зробив пацієнту мастектомію (видалив молочні залози) і фаллопластіку (створення пеніса).

Вільям Спрекли

Перша в історії людства ринопластика також виконувалася Гарольдом Гиллисом.

Його пацієнтом став 33-річний Вільям Спрекли, чоловік, який отримав кульове поранення в ніс. Операція пройшла успішно.