Історія шалі, найжіночнішого предмета дамського гардероба

547

31.05.2017

Шаль – невід’ємний атрибут гардероба жінки. Коли представниця прекрасної статі доповнює свій наряд таким аксесуаром, вона виглядає надзвичайно жіночною і витонченою. Багато хто напевно здивуються тому, що в стародавні часи шаль носили лише чоловіки з Персії. Але коли ця красива деталь гардероба, що нагадує великий хустку, з’явилася в Європі, вона завоювала любов мільйонів дам.

Європа

В країни Європи шаль «привіз» Наполеон Бонапарт. Він повертався з єгипетського походу і вирішив надіслати улюбленої Жозефіні чудові кашмірські шалі. Дружина Наполеона була приємно здивована подарунком і з гордістю носила нові аксесуари. Французькі дами не могли не відзначити пишність шалей і через деякий час самі почали обзаводитися подібними аксесуарами.

Шалі були найрізноманітнішими.

Жінки носили квадратні, довгі і восьмикутні хустки, відмінно доповнюють сукні.

Однак пік популярності шалей збігся з появою кринолінових суконь.

Росія

У той час як європейські дами носили кашмірські шалі, руські жінки прикрашали себе оренбургскими пуховими хустками. Такі аксесуари виготовляли з найтоншого козячого пуху. Хустки були неймовірно легкими і багато в чому нагадували павутинки.

Великий хустку можна було легко протягнути крізь обручку. Також представниці прекрасної статі облюбували широкі хустки з яскравими візерунками і бахромою.

Виготовленням модних на той час аксесуарів займалися кріпаки дівчини. Ткалі, створюють чудові хустки, з-за своєї тяжкої праці не доживали і до 30 років. На виготовлення однієї шалі потрібно було витратити близько 2-х років, тому придбати подібну деталь гардероба з-за її високої вартості могли тільки багаті жінки. Але з середини XIX століття в Російській імперії було налагоджено масове виробництво шалей з набивними малюнками. З тих пір така деталь гардероба стала широкодоступною. На початку XX століття шалі вытеснились з моди шарфами і шийними хустками, але через кілька десятків років елегантний аксесуар знову став трендовим.

Сучасні жінки вважають за краще носити шалі круглий рік.