Інтернет 20 років тому: спогади

642

06.06.2017

Нині кожен користувач Інтернету звик до того, що експлуатувати це благо цивілізації можна з неймовірною легкістю людині доступна велика кількість сайтів різних тематик, додатків, соціальних мереж, а також швидкий мобільний Інтернет. Приблизно 20 років тому, тобто в кінці дев’яностих років, глобальна Мережа використовувалася виключно по справі, а вже потім і для розваг, оскільки в той час швидкість Інтернету була дуже повільною. Які ж інші особливості були у глобальній Мережі 15-20 років тому?

Спогади про віртуальному світі

 • В Інтернет можна було виходити тільки з допомогою стаціонарної телефонної лінії. Тобто, якщо людина перебувала в Мережі, йому ніхто не міг додзвонитися додому. Таке явище існувало на початку 00-х років, коли мобільні телефони були лише у дуже заможних людей.
 • 2. У той час ніхто навіть і не мріяв про компактних комп’ютерах, безпечних для зору моніторах (про смартфонах, ноутбуках і планшетах в той час і зовсім не доводилося замислюватися).

  Вся комп’ютерна техніка займала величезну кількість місця на робочому столі, системні блоки працювали з шумом, а якість зображення на моніторі було незадовільним.

  3. Якщо запитати у сучасного підлітка, що зображено на цій картинці, то навряд чи він зможе дати правильну відповідь.

  Насправді на фото зображений скріншот типового сайту часів початку 00-х.

  4. У той час не було й мови про прослуховування музики в популярній соціальній мережі ВКонтакте, SoundCloud і інших. Років 15 тому ніхто не міг слухати улюблені записи в режимі «онлайн», тому улюблені треки можна було прослуховувати лише з допомогою програми Winamp.

  Що стосується доступності музики, то і цей аспект асоціювався з великими труднощами, оскільки музику на комп’ютер можна було взяти і просто скопіювати (завантажити). Тому справжнім меломанам доводилося використовувати програму Audiograbber, що дозволяє копіювати улюблені треки на ПК.

  5. Всі файли з Інтернету завантажувалися з неймовірно повільною швидкістю. До того ж, у країнах СНД не існувало такого поняття як «безлімітний Інтернет».

  6. Листуватися з друзями можна було лише з допомогою програми ICQ.

  7. Про соціальних мережах в той час ніхто нічого не знав, так як вони перебували на стадії розробки. Тому людям доводилося створювати елементарні інтернет-сторінки, що дозволяють об’єднати користувачів Мережі за інтересами. Ось так виглядала фан-сторінка, створена шанувальниками творчості Джастіна Тімберлейка.

  Популярні пошуковики мали більш якісну юзабіліті.

  8. Компакт-диски були у той час найбільш популярними носіями інформації.

  9. Посібники з використання Інтернету.

  Навряд чи сьогодні можна зустріти таку літературу…

  Мабуть, кожна людина, який став користувачем Інтернету на початку 00-х, відчув ностальгію, прочитавши цей матеріал. Якщо Ви бажаєте поділитися своїми спогадами про перший досвід використання глобальної Мережі і ПК, ми з нетерпінням будемо чекати Ваших коментарів!

  Також пропонуємо Вашій увазі відео про перший в світі інтернет-сайті: