Індонезійська лікарня для психічно хворих людей, або пекло на Землі

465

25.04.2018

Американський фотограф Андреа Різ відвідує інтернати, лікарні і притулки, які спеціалізуються на утриманні людей з важкими розладами психіки. З допомогою фотокамери Андрія фіксує моменти з життя душевнохворих і їх «побут». Сама дівчина зізнається, що відвідування закладів для людей, що стали ізгоями в соціумі, назавжди залишаються в пам’яті. Фото не для слабонервних!

Disorder

Так називається фотопроект молодої американки. Фотороботи є прямим доказом болю і відчаю, який відчувають на собі душевнохворі люди. Наприклад, в Індонезії умови психлікарень неможливо назвати гуманними. Люди, що потрапили в такі заклади, містяться в повній антисанітарії та відсутність будь-якої свободи. Проект Disorder покликаний звернути увагу світової громадськості на шокуючі особливості надання допомоги психічно хворим жителям Індонезії.

На цьому знімку зображена жінка, яка живе в клітці вже 8 років, а все тому, що має деякі розлади психіки.

Зміст людини на ланцюга за ґратами вважається нормальною практикою в Індонезії. Суспільство цієї країни негативно ставиться до тих, хто своєю поведінкою сильно відрізняється від інших. Якщо людині з розладами психіки не допомагають ліки, його відправляють в ось такий притулок. Клітина і ланцюг є для божевільних порятунком від презирства і ганьби. В індонезійській медицині є офіційний термін ‘pasung’, який перекладається як обмеження, позбавлення волі. В Індонезії pasung вважається панацеєю від захворювань психіки. Психлікарня Galuh є державною установою, яка перебуває в одному з віддалених районів Джакарти. Тут жодній людині не відмовлять у наданні «допомоги», навіть того, чиї родичі не можуть оплатити утримання в лікарні. Від держави Galuh кожні 2 місяці отримує лише деяку кількість локшини, рису і рослинного масла. Купівля медикаментів не фінансується з бюджету.

Історії пацієнтів

Цю дівчинку звуть Еві, гей 17 років. У Galuh вона потрапила 2 роки тому, а все з-за того, що у неї з’явилися галюцинації. Батьки Еві регулярно оплачують проживання своєї дочки в лікарні.

Ці знімки зроблені в Центрі нетрадиційної медицини, заснованому якимсь Джасоно. Чоловік щодня розпорошує воду на підопічних і напуває їх трав’яними відварами. Джаносо вважає, що такі прийоми прискорюють одужання. На першому знімку зображені Агус, Ліана і Джаркомо. Агус співає в клітці і виконує дивні танцювальні рухи…

Діти тут теж живуть. Центру надає допомогу для душевнохворих жінок і дівчаток, а також вагітних і матерів-одиначок, які пережили домашнє насилля. Нерідко матері, залишають заклад, залишають тут своїх дітей.

В Індонезії є кілька інтернатів, де містяться студенти, які страждають психічними розладами. Тут застосовуються доволі незвичайні способи лікування, приміром навчання бойовим мистецтвам. Але якщо людина некерований, до нього застосовується pasung.

Цю дівчину звуть Еліс. Нині вона знаходиться в ісламській школі-інтернаті в Мадуре. Тут пацієнти знаходяться у маленьких заґратованих камерах без меблів. Еліс 3 роки тому померли батьки, тому нині її життя знаходиться в руках власника інтернату.

Мафтуха потрапила в притулок з-за важкої депресії, яка здолала жінку після зради чоловіка.

У свої 40 років Саймун не вміє говорити. Чоловік вже 5 років закутий у кайдани.

Доля Анне виявилася трагічною, а все з-за дій батька дівчини. 10 років поспіль Анне провела в закритій кімнаті без вікон і дверей. До ув’язнення в кімнаті, ще в ранньому дитинстві, дівчина любила бігати. Нині вона не може навіть встати.

Багато індонезійці з психічними розладами не мають жодного на підтримку і любов з боку близьких. Наявність в сім’ї душевнохворої людини вважається в Індонезії справжньою ганьбою, тому деякі люди вважають за краще кидати своїх нещасних родичів прямо на вулиці.

Бувають випадки, коли душевнохворих тримають на задніх дворах будинків, немов собак. Сайпудин вже на протязі 9-ти років живе на ланцюгах недалеко від власного будинку. Якби чоловіка звільнили, він не зміг би зробити жодного кроку – м’язи його ніг давно атрофовані…

Нині в Індонезії проживає близько 19-ти мільйонів людей з різними психічними відхиленнями. І практично всі вони містяться в негуманних умовах.