Хілер: психохирургия чи обман?

643

03.08.2016

Турбота про своє здоров’я, мабуть, одна з основних турбот людини. Ми ніколи не перестаємо шукати нові шляхи до вдосконалення медицини.

В даний час, коли довірчі відносини «лікар — пацієнт» у традиційній медицині підірвані, коли все більшою популярністю користуються різні Бади, люди все частіше звертаються до альтернативної медицини. Серед всіх існуючих нетрадиційних методів лікування, одним з найдивовижніших залишається спосіб філіппінських цілителів.

Філіппінські хилеры

Філіппінські хилеры вважаються одними із самих великих цілителів у світі, їх вважають відьмами і шарлатанами. Свідки зі всього світу говорять, що руки хилеров дійсно чарівним чином проникають в людське тіло і лікують такі захворювання, від яких виявилася традиційна медицина. Так хто вони – цілителі чи шахраї?

Хілер – традиційний філіппінський цілитель, який без будь-яких спеціальних інструментів і навіть рукавичок!) проводить різної складності хірургічні втручання – операції. Вони не використовують анестетики – це одна з головних відмінностей хилеров від інших цілителів.

Філіппінська «медицина» тісно пов’язана з концепцією психохірургії, тому що цілителі не тільки фізично, але і психічно впливають на своїх пацієнтів.

Сама назва «хілер» походить від англійського слова «heal», яке означає «зцілювати». Але це «місцеву» назву. Західний світ називає таких цілителів «психічними хірургами» і «хірургами четвертого виміру». Такі викликають назви заманюють людей до цим шаманам.

Перша згадка про хилерах датується 16-м століттям. Багато моряки тоді вели щоденники, але записи однієї команди практично збігаються. Вони потрапили на острів і стали свідками чудесного зцілення. Один з членів команди на собі випробував це диво і «став відчувати себе набагато краще». Але ця інформація так і залишилася в щоденниках.

І тільки 40-х роках ХХ століття європейцям вдалося зафіксувати процес роботи цілительки з пацієнтом. І саме тоді філіппінські хилеры стали відомі у всьому світі. Сьогодні в інтернеті маса фотографій і відеозаписів «чудесного зцілення».

Але філіппінські хилеры – це особливі люди. Всього справжніх хилеров сьогодні налічується не більше 50 осіб. Хоча, в той же час, практично в кожному населеному пункті на Філіппінах проживає не менше 8-10 таких цілителів. Найвідомішою шаманкой вважається Джун Лабо, до неї приїжджають клієнти з усього світу. Користуються популярністю також і Альказар, Ніда Талон, Мері Билосана.

Хірургічна практика

Як і всі народні цілителі використовують різні замовляння, фітотерапію, масаж і інші нетрадиційні методи лікування. Але головною відмінністю хилеров від звичайних цілителів є їх хірургічна практика.

Хилеры проводять операції голими руками в прямому сенсі слова. Без скальпелів, затискачів та інших інструментів, не кажучи вже про рукавичках, філіппінські шамани проникають в тіло людини і руками дістають сторонні тіла, шлаки, камені та інші «нечесті».

Такі дивовижні операції починаються, як і звичайні, з підготовки пацієнта. Вона включає в себе спілкування пацієнта з хилером, спільну медитацію, потім цілитель в деталях розповідає, що і як буде робити. Наступний крок – анестезія. Але це не звичні для нас уколи. В якості часткової анестезії шаман використовує натискання певних точок. Цей точковий масаж вводить пацієнта в стан нечутливості.

Під час операції пацієнт перебуває у свідомості або частковому свідомості. Але болю чи якогось дискомфорту під час втручання він не відчуває. За свідченнями тих, хто випробував на собі майстерність хилеров, в процесі операції можна відчути м’яке поколювання або легкі шльопанці.

Зі сторони така операція здається надприродною. Хілер водить руками по оголеному тілу пацієнта – сканує його. Потім руки зупиняються в певній галузі, і за збігом обставин це виявляється область, в якій у пацієнта проблеми. І тоді пальці цілителя проникають в тіло людини, що лежить перед ним, і починаються неймовірні маніпуляції. З’являється кров або щось на зразок крові, але вона не тече, і очікуваної паніки у пацієнта немає. Хілер продовжує лікування, і голими руками дістає тромби або інші утворення. Знайдені «скарби» лікар демонструє пацієнту і говорить про те, що причина хвороби усунена і пацієнт абсолютно здоровий.

Саме так виглядає лікування хилеров для спостерігачів і пацієнтів.

Таємниці містичних операцій

Перше, що часто забувають розповісти пацієнти таких цілителів, це те, що на стадії бесіди з хилером їм пропонують випити чарочку якоїсь речовини. Там щось типу алкоголю, точніше спиртова настоянка якихось трав. Саме вона, а не медитації і точковий масаж занурює пацієнта в полусознательное стан і дає відчуття «знеболювання».

Другий, не менш цікавий факт – звідки цілитель знає, що болить у пацієнта і де потрібно шукати. Під час медитації починає діяти настоянка, яку випив «піддослідний», а після недовгого медитування шаман розповідає вже трохи «очумевшему» клієнту, що і як відбувається, не забувши при цьому запитати, що ж все-таки його турбує.

Наступний загадковий факт — відсутність будь-яких слідів від проведених маніпуляцій. Якщо було втручання, а воно було, адже кров була і з людини, що лежить на столі, дістали щось незрозуміле, куди подівся слід? Де шрам або рана? Ці питання наштовхують на думку про добре поставленому спектаклі. Так воно і є: під час підготовчого етапу хілер детально розповідає пацієнту, одурманенному трав’яним настоєм, і описує всі свої дії дуже яскраво. Це для того, щоб уява пацієнта як можна яскравіше «зарисовало» собі можливу картинку. Далі пацієнта кладуть на стіл, і хілер починає чаклувати – він водить руками по тілу пацієнта, і раптом руки завмирають саме тією областю, де у пацієнта проблеми. Відповідно, сторонні спостерігачі, які стоять в кількох метрах від стола зовсім не в курсі, про що шепотілися лікар і пацієнт до так званої операції. Ось Вам ефект «почуття хвороб». Далі хілер непомітно одну руку опускає під стіл з пацієнтом або ще в якусь поруч знаходиться меблі або нішу, де стоїть прихований від сторонніх очей посудину (наприклад, глибока піала або невеликий тазик). З цієї судини шаман набирає кров, а найбільш «просунуті» в цій справі беруть губку просочену кров’ю. Хілер однією рукою поцарапывает, погладжує або поплескує хворого, а інший акуратно і непомітно вичавлює кров. Слід зауважити, що кров ідеальної температури – пацієнт відчуває тепло, зосереджує увагу на своєму тілі і бачить темно-червону рідину. Цю ж картину бачать і спостерігачі. Апогеєм такої операції є діставання з тіла чого-небудь. Хілер знову ж таки звертається до схованки і вже з іншого посуду дістає, наприклад, шматок кишки, ховає його в руку. Триває сеанс «масажу з кров’ю» і тут раптово з крові лікар дістає смердючий шмат кишки з вузлами та іншими спецефектами». Тепер справа за малим – викинути кишку, ще поводити руками в кривавій калюжі на тілі пацієнта і витерти її. Все – геніальна операція завершена, пацієнт здоровий, спостерігачі – шоковані.

Слід зазначити, що до кінця операції вплив трав’яний настоянки починає зменшуватися і пацієнт починає приходити в себе. Відчуття у нього сплутані – яскраві картинки, раніше намальовані уявою, в сукупності з побаченим створюють враження «дива».

Але слід зауважити, що такий спосіб лікування називається «навіювання» і дуже вразливим людям і людям, які втратили всяку надію, дуже допомагає. Саме з цієї причини «хірургічне лікування хилеров називають «психохирургия». Також варто сказати, що існують цілком підтверджені факти лікування хворих, від яких відмовилася медицина. Такі пацієнти після відвідування Філіппін не відразу звертаються до традиційної медицині, а по закінченні якогось часу випадковим чином виявляється відсутність того чи іншого захворювання.

Цікаво, що хилеры ніколи не беруться лікувати захворювання головного мозку, рак кісток і крові, а також рак на останніх стадіях. Не зцілюють вони і тих, хто не вірить в їх силу.