Генетичне захворювання понівечило жителів Арараса

1530

13.11.2016

Якщо бразильці, які проживають в невеликому містечку Арарас штату Сан-Паулу, лише ненадовго підставлять свої обличчя сонячним променям, вони ризикують на все життя залишитися потворними. Причому це стосується тих небагатьох (25% населення) городян, яким вдалося зберегти нормальний зовнішній вигляд свого обличчя.

Пігментна ксеродерма

Люди втрачають свої обличчя з-за рідкісного генетичного захворювання, яке називається пігментного ксеродермой. Шкіра людини, що страждає від цієї недуги, стає гіперчутливою до ультрафіолету.

Захворювання починається приблизно в 2-річному віці, і зупинити його нереально. Найстрашнішим є те, що в більшості випадків ксеродерма перетворюється в меланому, рак шкіри.

Кара божа або епідемія

Довгий час про жахливе життя в Арарасе ніхто не знав, але городяни вважали, що страшне захворювання є небесною карою. Глейс Мачадо, господиня невеликого місцевого магазину, вирішила виправити це і привернула до проблеми увагу всіх бразильських медіа.

Кращі медики і біологи негайно вирушили в Арарас, щоб провести дослідження. В результаті було з’ясовано, що 600 800 городян є носіями гена пігментної ксеродерми. На жаль, це страшне дерматологічне захворювання є спадковим і невиліковним. Проте лікарі прогнозують, що приблизно через 20 років будуть винайдені ліки, які лікують пігментну ксеродерму.

А поки місцеві жителі повинні ретельно захищати свою шкіру від впливу сонячних променів.