Дивні способи визначення вагітності, застосовувані в минулому

506

14.05.2018

Сьогодні будь-яка жінка може легко дізнатися про наявність вагітності: для цього достатньо придбати в найближчій аптеці тест-смужку і витратити всього хвилину на її застосування. Подібні винаходи з’явилися лише в 1978-му році, однак діагностика, проведена з допомогою перших тестів, займала близько 2-х годин часу, а достовірність отриманого результату становила лише 20%. До 1978 року жінки змушені були визначати настання вагітності досить дивними, а деколи і дуже жорстокими методами.

Пшенично-ячмінний тест

Перше подобу тесту на вагітність винайшли стародавні єгиптяни. Ще в 1350 році до нашої ери, всі жінки, що запідозрили у себе вагітність, протягом декількох днів мочилися на зерна ячменю і пшениці.

Якщо зерна не проростали, то це означало відсутність зачаття. Якщо паростки з’являлися на ячмені, це вказувало на те, що жінка виношує хлопчика. Проростання пшениці означало, що варто чекати дівчинку. У 1963-му році вчені провели експеримент і одержали несподіваний результат: пшенично-ячмінний тест в 70% випадків був правдивим!

Цибулевий тест

Стародавні римляни воліли перевіряти наявність вагітність за допомогою лука. Автором методики був Гіппократ, засновник медицини. Щоб діагностувати у себе вагітність, жінці треба було вставити в піхву шматочок цибулі. Якщо через день з рота дами пахло цибулею – це означало, що вона небеременная. Цьому явищу було пояснення: у майбутньої матері матка закрита, тому запах цибулі не міг досягти рота.

Пивний тест

У Стародавньому Єгипті для діагностики вагітності використовували досить дивний метод: у закритому приміщенні розливали пиво і перебродило сусло. В калюжу садили жінку. Від нестерпного смороду даму починало нудити і рвати.

Наявність вагітності визначали за рясності блювотних мас.

Клямка

У XV столітті популярністю користувався щеколдовый тест.

Якщо жінка хотіла визначити наявність «цікавого положення», вона повинна була помочитися в тазик, на дні якого лежала клямка або ключ. Через 3 години сечу виливали. Якщо на дні тазу залишався відбиток від ключа або клямки, це означало, що через 9 місяців жінка стане матір’ю.

Перший аналіз сечі

У XVI-му векае жінку досліджували так звані «пророки сечі». Вони вивчали характеристики урини для того, щоб визначити наявність вагітності. Іноді сечу змішували з вином, адже відомо, що алкоголь може вступати в реакцію з білками, присутніми в сечі вагітної.

Очної тест

Жак Гуллемо, лікар, вважав, що про настання зачаття може свідчити стан очей жінки.

Такий метод діагностики можна було застосовувати не раніше, ніж на 2-му місяці вагітності. Жак Гуллемо стверджував, що у майбутньої матері, зменшуються зіниці, злегка опускаються повіки, а у зовнішніх куточках очей утворяться невеликі складки.

Тест від Джеймса Чедвіка

У 1836-му році французька гінеколог Джеймс Чедвік зазначив, що у вагітних жінок зовнішні статеві органи набувають синюшний відтінок.

Крім того, лікар стверджував, що тяга до солоної їжі є достовірною ознакою «цікавого положення».

Кролячий тест

Цей тест на вагітність, який використовується в 1920-му році, відрізняється від усіх інших своєю крайньою жорстокістю. Для його проведення лікарі відловлювали статевонезрілих кроликів, мишей і щурів жіночої статі.

Тваринам робили ін’єкції жіночої сечі. Хоріонічний гонадотропін, наявний у сечі вагітної, провокував прискорений розвиток яєчників у тварин. Але для того, щоб перевірити вплив людської сечі на організм гризунів, лікарям доводилося убити гризуна та розпороти йому живота.

Жаб’ячий тест

Цей спосіб діагностування вагітності нагадує попередній, але, на щастя, жаби, що використовуються для проведення тесту, залишалися живими. Медики виявили, що якщо жабі ввести сечу вагітної жінки, то тварина через добу почне метати ікру.

Жаб’ячий тест користувався популярністю в 40-х роках минулого століття.