Дістати тіло з гробу, щоб помити і переодягти його

476

09.06.2017

В різних країнах світу покійних проводжають в останню путь у відповідності з народними традиціями та релігійними звичаями. Наприклад, індуїсти кремують тіло померлого і развевают його прах над річкою. Люди, які сповідують буддизм, ховають тіло близької людини строго через день після його смерті. Християни вдаються і до землі, і до кремації померлих. А ось ритуальні обряди індонезійського народу Тана-Тораджа вельми шокуючі…

Їх звичаї

В Індонезії живуть переважно небагаті люди, які не мають доступу до багатьох благ цивілізації.

Однак до похорону індонезійці проявляють особливе ставлення. Кошти на проводи в останню путь сім’ї збирають і за кілька місяців, адже навіть неимущий після смерті, згідно з релігійними канонами, повинен бути похований яскраво і пишно.

Перший етап похорону – це принесення в жертву свині або буйвола (їх вбивають мачете). Індонезійці вважають, що тварини допоможуть покійному потрапити в замогильне царство (Пуйа). Поки свиня або буйвол гине від крововтрати, бігаючі навколо тел хлопчаки ловлять бамбуковими трубочками струменя крові з шиї тварини. Також необхідно принести в жертву півнів. Ці птахи символізують земну кров. Що стосується самого тіла, то його поміщають в печеру, а після поховання родичам, друзям, знайомим і простим роззявам виставляють на огляд дерев’яну ляльку «Тау-тау».

Нерідко труни з покійними вішають на скелях і залишають. Труну буде висіти доти, поки не порветься мотузка.

Дістати і помити

Раз у кілька років родичі померлого дістають його з труни (якщо він не зірвався з крутої скелі), для того, щоб помити і поміняти одяг на тілі. При необхідності сам труну також може бути замінений на більш новий та якісний.