Діагноз: хронічне запізнення

524

14.05.2018

Кожен з нас хоч раз в житті кудись запізнювався: хтось проспав на роботу, хтось заговорився з одним і пропустив свій автобус… Є навіть такі люди, які примудряються запізнитися на власне весілля, але Джим Данбар – рекордсмен серед всіх. Цей 57-річний чоловік запізнюється завжди.

Просто неймовірно, але зовсім недавно він запізнився в кінотеатр на 20 хвилин. Ну з ким не буває? А ось з ним дійсно буває: адже він відправився на сеанс за 11! годин до його початку та все одно запізнився.

Шотландець все своє свідоме життя не може змусити себе прийти під час: «Я не встиг на похорон власної матері. Одного разу я домовився зі своїм другом разом поїхати у відпустку і запізнився на 4 години… Так відбувається все життя»,-говорить Джим.

Результат недавнього дослідження, проведеного співробітниками Університету Сан-Франциско, просто шокуючий: з 200 учасників експерименту 17 відсотків (34 особи) мали схильність до запізнень. Всі представники цієї групи мали схожі моделі поведінки, в тому числі і проблеми з самоконтролем.

Прочитавши про це експеримент, містер Данбар відправився в лікарню Ninewells, де після тривалого обстеження йому поставили діагноз – «хронічне запізнення».

Як вважають медики, проблема може бути одним з результатів синдрому дефіциту уваги і гіперактивності, що значно погіршує здатність хворого зрозуміти, скільки часу потрібно, щоб виконати ту чи іншу задачу.

Але не всі експерти згодні з діагнозом містера Данбара. Доктор Шеррі Якобсон, психотерапевт і директор клініки « Harley Therapy Clinic» в Лондоні, вважає, що такий стан Данбара може бути результатом звички або затяжної депресії. «Не існує у медицині такого діагнозу, як «хронічне запізнення». Це, швидше за все, звичка або результат іншого захворювання», — говорить вона.

Але, незалежно від суперечок медиків, ліки від хронічного запізнення немає. Тим не менш, Джим дуже вдячний лікарям, що вони змогли пролити світло на таємницю його проблеми.

«Я звинувачував себе в непунктуальності, виходив з будинку за кілька годин до призначеного часу і все одно запізнювався. Я стільки разів втрачав роботу із-за того, що не приходив вчасно», — говорить містер Данбар. – «Я тепер розумію, чому люди мені не довіряють. Це пригнічує. Але я дійсно не можу з собою нічого вдіяти».

Сьогодні Данбар проходить додаткові обстеження і відвідує психотерапевта, адже, як виявилося, з-за постійних запізнень у чоловіка діагностували депресію. Крім того, вчені продовжують шукати справжню причину «хронічного запізнення».