Чому 30% дорослих чоловіків Японії ніколи в житті не займалися сексом?

596

09.06.2017

Багатьом здається, що Японія – це країна вільних сексуальних звичаїв. Тут практично на кожному розі можна придбати хентай (еротичні комікси), а у великих книжкових магазинах є величезні відділи, де пропонується виключно порнографічна література. Причому японці не соромляться читати подібні книги в публічних місцях. Звичаї жителів Країни висхідного сонця шокують європейців, які, у порівнянні з японцями, здаються справжніми пуританами. Тоді чому ж тут кожен 3-й дорослий чоловік, який досяг 30-річного віку, є незайманим?

Ярамисо

Це слово дослівно перекладається на російську мову як «тридцятирічний, який не робить цього». Якийсь 41-річний чоловік на ім’я Такасі розповідає, що в його житті ніколи не було дівчини. Багато могли б подумати, що Такасі має нетрадиційну сексуальну орієнтацію, але це не так. Чоловік зізнається, що жінки його захоплюють, просто він не знає, як з ними поводитися. Цноту для третини дорослих японців – не свідомий вибір, а результат сорому, фобій і низької самооцінки.

Сіндзо Сакатсуме, співробітник організації «Білі руки» (допомагає ярамисо налагодити особисте життя), розповідає, що самотні чоловіки не проти мати романтичні відносини з дамами, однак побудувати особисте щастя заважають не тільки комплекси, але і занадто ідеалізований образ жінки, яку представники сильної статі бажають зустріти в реальному житті. Не можна сказати, що ярамисо зовсім не цікавить секс. Багато такі чоловіки можуть отримувати сексуальне задоволення, адже в Глобальній Мережі доступний відповідний матеріал, а в секс-шопах (їх в Японії чимало!) – інтимні іграшки. А ось побудова реальних відносин здається самотнім дорослим чоловікам непосильним завданням…

Хікікоморі

В Японії страх перед зближенням з іншою людиною мають не тільки яромисо, але і хіккі, або відлюдники. Ці люди все життя живуть разом з батьками, які не працюють, практично не виходять з дому. Весь вільний час хіккі проводять в Інтернеті, завдяки якому мають інформацію про що відбуваються у зовнішньому світі події. Зростання числа людей, що добровільно вибирають самотність, спостерігається останні 10-12 років.

Цьому є пояснення: прогресивна Японія переживає не кращі часи (на тлі стагнації в країні зростає рівень безробіття, доходи населення зменшуються і т. д.). Так склалося, що в Країні висхідного сонця заробітної плати повністю визначає самооцінку. Тобто, якщо людина успішний і заможний, він може сміливо поважати себе. Активне проникнення масової культури в Японії негативно відбилося на самооцінці місцевих жителів: практично 40% японців незадоволені своєю зовнішністю. Невпевненість у собі значно знижує лібідо, тому багато дорослі люди не мають особистого життя.

«Женоведение»

Кілька років тому в Японії почали відкривати спеціальні школи для самотніх чоловіків.

Учнів знайомлять не тільки з мистецтвом побудови відносин, але і з жіночим тілом. Його самотні чоловіки пізнають через малювання оголеної натури. Арт-терапія – потужний засіб проти особистих страхів і комплексів.