Аїша Мухаммадзаи – символ пригноблених жінок Афганістану

519

14.05.2018

Весь світ був шокований, коли на обкладинку популярного видання Times потрапила афганська дівчина з відрізаним носом (це був 2010-й рік). Виявилося, страшні каліцтва Аїші завдав її чоловік. На жаль, багато афганські жінки змушені терпіти жорстоке ставлення з боку подружжя і їхніх родичів…

Сплата боргу

Коли Аїші було всього 12 років, її батько пообіцяв віддати дочку бійцю «Талібану» в якості сплати боргу. Подружнє життя дівчини стала пекельним кошмаром: Аїшу регулярно бив і принижував морально не тільки чоловік, але і його батьки. Нещасна афганка змушена була ночувати в брудному сараї разом з тваринами. Одного разу дівчина втекла з дому, але його зловили і відправили в тюрму.

Аїша перебувала в неволі близько 5-ти місяців, після чого її зобов’язали повернутися до чоловіка. У перший же день чоловік вивіз Аїшу в гори, відрізав їй ніс і вуха. Від нестерпного болю дівчина втратила свідомість, але через деякий час прийшла до тями. Зібравши залишки сил, Аїша дісталася до будинку свого дідуся. Сім’я постраждала звернулася в одну з благодійних організацій США з проханням допомогти вивезти дівчину з Афганістану.

Американська життя

У Аіші сталося кілька нервових зривів, адже вона пережила справжній кошмар. Якийсь час емігранткою опікувалася благодійна організація «Жінки світу за афганських жінок». Крім того, американські пластичні хірурги протягом 2-х місяців працювали над відновленням особи Аїші. Насамперед під шкіру лоба пацієнтки була впроваджена порожниста силіконова раковина, яку медики поступово наповнювали рідиною.

З допомогою такого підходу хірурги хотіли отримати додаткову тканину для подальшої трансплантації. Дівчині вдалося зробити новий ніс, проте лікарям належить ще працювати над тим, щоб він виглядав максимально природно. Також Аїші планують відновити відрізані вушні раковини.

Через 1,5 року з моменту прибуття в США у Аіші з’явилася нова сім’я. Прийомні батьки Мати і Джаміла Арсала полюбили дівчину як рідну дочку. Аїша закликає всіх жінок бути сильними і ніколи не втрачати надії, навіть якщо життя здається суцільним кошмаром.