Ашхабадский аеропорт або перлина Сходу

448

13.11.2017

Не так давно в столиці Туркменістану Ашхабаді був відкритий новий міжнародний аеропорт.

Комплекс аеропорту розташований на 1200 гектарах. Головною будівлею, якого є п’ятиповерховий твір мистецтва, площею 192 тисячі квадратних метрів! Будівля побудована у вигляді прекрасного сокола з розправленими крилами. Незвичайна краса, в якій і розташований головний термінал.

Розкішний термінал доповнюють дві злітно-посадкові смуги (за 3800 метрів кожна), ангари для літаків, склад для вантажів, медичний і навчальний класи.

З висоти літаків реально розумієш, куди пішли гроші при будівництві комплексу. Було витрачено 2,3 мільярда доларів. Сам глава держави був присутній при відкритті цього чудового твору мистецтва!

Щоб доповнити стиль аеропорту архітектори побудували шикарні фонтани, які у водному переплетенні зустрічають всіх гостей.

Всього лише пара терміналів цієї перлини Сходу здатні пропускати по 2000 осіб на годину. Посадка і висадка здійснюється з допомогою телескопічних трапів, яких на базі комплексу 28!

На кожному поверсі «сокола» розташована певна зона. Другий поверх обладнаний для вильоту, третій – для прибуття, а четвертий поверх визначений під готельні номери.

Всі будівля обладнана для людей. У зонах очікування будь-може помилуватися злетом або прибуттям літака. А для самих маленьких була побудована дитячий майданчик.

Так само в комплексі розташовані так звані травалаторы. Це пасажирські конвеєри, які виглядають як рухомий тротуар. Крім них в будівлі присутні 41 ескалатор і 53 ліфта.

За чудовий орнамент на даху цієї прекрасної будівлі прямо на відкритті ашхабадскому аеропорту видали сертифікат Книги рекордів Гінесса. Площа цього прикраси на даху головного пасажирського терміналу – 705 квадратних метрів!

Усім відвідувачам перлини Сходу безумовно сподобалося побувати в такому прекрасному місці! Донині аеропорт збирає безліч схвальних і чудових відгуків від пасажирів.