Актуально до Нового року: шампанське зміцнює память

526

30.01.2016

Шампанське, невід’ємний атрибут новорічних свят, не тільки не шкодить розумовим здібностям людини, але і сприяє зміцненню пам’яті. Dсе ж не варто зловживати їм, інакше буде досягнутий протилежний ефект.

Дослідження

Мікробіологи факультету харчування і харчових досліджень Університету Редінга нещодавно вивчали вплив ігристого вина на пам’ять людини. Вся справа в тому, що до складу улюбленого багатьма напою входять феноли. Ці органічні сполуки активно взаємодіють з деякими групами білків в гіпокампі і корі головного мозку.

Дані білки беруть участь у засвоєнні інформації, орієнтації в просторі і запам’ятовуванні які візуалізуються об’єктів. З віком білкові сполуки руйнуються, з-за чого в людини слабшає пам’ять. Однак феноли перешкоджають цьому процесу.

Коментарі фахівців

Джеремі Спенсер, професор, розповідає, що раніше подібні властивості приписували флавоноїдам, що містяться в червоному вині. Що стосується шампанського, то вченим вдалося довести, що вживання сприятливо впливає на функціонування серцево-судинної системи (знижується ризик розвитку інфаркту та атеросклерозу). Ігристе вино також захистить людину від деменції. Однак терапевтичний ефект спостерігається лише в тому випадку, якщо в тиждень вживається не більше 3-х келихів шампанського.

Девід Возур, мікробіолог, зазначає, що на пам’ять позитивно впливає не тільки ігристе вино, але й інші продукти харчування, що містять феноли. Це чорниця і шоколад. Головне – не забувати про почуття міри.