Адам Райнер – карлик, який став велетнем

555

13.11.2016

Цього унікального чоловіка назвали медичним дивом. На початку минулого століття Адам шокував лікарів тим, що з карлика перетворився на велетня, причому стрімке збільшення росту чоловіка сталося без застосування спеціальних ліків.

Як таке може бути?

Адам народився в 1899-му році в Австрії. Хлопчик виглядав абсолютно здоровим, проте до підліткового віку він сильно відрізнявся від своїх однолітків: зростання Адама становив лише 1,37 метра. Австрієць не міг стати солдатом (в той час почалася Перша світова війна), адже його зростання був занадто малий.

Ось так виріс!

Коли Адаму виповнився 21 рік, його зростання почало стрімко збільшуватися. За 10 років чоловік виріс майже на цілий метр! Медики всерйоз зацікавилися Адамом і намагалися виявити причину такої метаморфози. Виявилося, що гіпофіз чоловіка був вражений пухлиною, тому продукував надмірну кількість гормону росту.

Адаму була зроблена операція з видалення утворення, але вона виявилась безрезультатною – чоловік продовжував зростати. Крім того, Адам зіткнувся з істотними проблемами зі здоров’ям: з-за стрімкого зростання у чоловіка скривився хребет, частково пропало зір і слух. Адам помер у 51 рік. На момент смерті його зростання становив 2,39 метра.