Як наживаються на довірливості туристів у різних країнах світу

691

09.06.2017

Всі люди їдуть в закордонні подорожі з грошима, і деякі місцеві жителі не бачать нічого поганого в тому, щоб турист як можна швидше з ними розлучився. Людина, насолоджується довгоочікуваним відпочинком, швидко втрачає пильність, а тому й ризикує бути обманутим. Наприклад, він може віддати величезну суму грошей за запропоновану місцевим продавцем брендову річ, хоча вона виявиться всього лише низькоякісної підробкою. У різних країнах існують свої способи виманювання грошей з гаманців довірливих туристів. Про них і Ви прочитаєте в цій статті.

Китай

Не секрет, що китайські умільці здатні підробляти все що завгодно, навіть світові пам’ятки. Часто туристи бажають придбати тут перли і шовк, і місцеві продавці враховують цей нюанс, пропонуючи закордонним гостям підроблений товар. Але визначити «фальшивку» нескладно. Наприклад, справжня перлина буде трохи прохолодною і нерівною, а ось підроблена — бездоганно гладкою.

Якщо натуральну перлину кинути на стіл, вона відскочить від поверхні, немов тенісний м’ячик. Підроблений шовк теж суттєво відрізняється від натуральної матерії. Якщо підпалити нитка штучної тканини, то вона буде мати характерний хімічний запах, а от натуральна – горілою шерстю. Турист, який придбаває вагові продукти в Китаї, повинен знати про те, що продавці вказують ціну не за 1 кілограм, а за півкіло.

Сінгапур

У цій країні іноземці звикли купувати різноманітні гаджети, адже тут вони коштують відносно недорого. Не втрачайте пильності! Часто буває так, що людина, яка купила в Сінгапурі, наприклад, смартфон, прилітає додому, відкриває коробку з купівлею і виявляє зовсім не те, що він купував. Існує й інша схема видурювання грошей: Ви прогулюєтеся серед магазинів, і до Вас підходить привітний незнайомець. Він цікавиться, що Ви шукаєте і, як виявляється, потрібний товар продається саме в магазині цієї людини, причому за дуже вигідною ціною.

Ви приходите в торгову точку і Ваш новий знайомий посилає свого співробітника на склад за потрібною Вам річчю. В цей же час добродушний продавець пропонує наївному покупці розплатитися за товар. На жаль, людина, що відправився на склад, так і не повертається, а Вас свідомо починають відмовляти від покупки, пропонуючи щось інше з аналогічної вартості. Як правило, це низькоякісні речі, що користуються низьким попитом. Покупцеві залишається погодитися, адже з грошима він вже розлучився. Тому, насолоджуючись подорожжю по Сінгапуру, будьте уважні: ніколи не розплачуйтеся за товар, який ще не опинився у Ваших руках!

Таїланд

Багато людей, що відправляються в Таїланд, мають намір придбати тут такі дорогоцінні камені як рубіни і сапфіри.

Вуличні торговці пропонують іноземним гостям купити коштовності за дуже низькою ціною. В такому випадку високий ризик придбання підробки. Варто зазначити, що вивезення необроблених дорогоцінних каменів за межі країни заборонений.

Індія

Тут за допомогою дорогоцінних каменів також заробляють на наївності туристів. В готелі до Вас може підійти якийсь чоловік і майже слізно попросити допомогти йому. Обманщик розповість, що він домовився з іноземним бізнес-партнером (чудове збіг: він проживає у Вашій країні) про продаж каменів, проте сам він не зможе цього зробити, тому просить Вас виручити його.

Крім того, Вам пообіцяють матеріальну вигоду від торгової угоди: Ви сплачуєте товар, перевезете його через кордон, а по прильоту Вас зустріне той самий бізнес партнер і викупить камені за більш високою вартістю. Яке ж буде здивування довірливого туриста, коли по прильоту його ніхто не зустріне, а коштовності виявляться всього лише різнокольоровими скельцями.

Єгипет

Якщо Ви бажаєте придбати для себе або своїх близьких єгипетський папірус, будьте обережні, адже Вас можуть обдурити. Справжній сувенір ніколи не буде коштувати 10-15 доларів. Його вартість вища.

Крім того, непідробний папірус буде продаватися виключно в спеціалізованих магазинах, де на придбаний товар Вам обов’язково видадуть сертифікат.

Чехія

Іноземному покупцеві, отоваривающемуся на чеському супермаркеті, варто уважно перевіряти чек. Тут Вам можуть пробити акційне пиво за вартістю елітного напою. Також в товарному чеку можна знайти покупки, які Ви не робили.

Нерідко замість 10,5 євро в чеку Ви можете побачити 105,0 євро. Якщо покупець вкаже на помилки, касирка виправдається тим, що вона втомилася або допустила помилку.

Куба

Знамениті кубинські сигари – найпопулярніший сувенір серед гостей, які приїхали з-за кордону. Пам’ятайте, набувати сигари потрібно лише в спеціалізованих магазинах або на фабриках.

В інших торгових точках Ви з високою ймовірністю зіткнетеся з низькоякісної підробкою. Якщо Ви купуєте сигарети поштучно, не соромтеся попросити продавця розкрити коробку з товаром. На самій упаковці повинна бути прямокутна зелена друк, а сигари у коробці повинні розділятися кедровими перегородками.