В гостях у казки: Топ-3 резиденцій Діда Мороза

537

25.04.2018

Дід Мороз (Санта Клаус) – це один з головних символів Нового року. З особливим трепетом ставляться до нього діти. Щорічно мільйони малюків по всьому світу пишуть листи цього доброго дідуся з білою бородою. Напевно кожна дитина мріє про те, щоб приїхати в гості до Діда Мороза. Виявляється, у світі є 3 резиденції головного новорічного персонажа. Пропонуємо їх Вашій увазі!

Трохи історії

Часто Діда Мороза та Санта Клауса асоціюють зі Святим Миколою, якого люди обожнюють за порятунок моряків, які пережили сильний шторм. Святого Миколу шанують за щедрість по відношенню до нужденних і за безмірну любов до дітей. Його існування до цих пір ніким не доведено, проте нині легенда про Святого Миколая відома кожному європейцеві. Жителі США також шанують цього героя. Історія про Святого Миколая була привезена американцям письменником Вашингтоном Ірвінгом з Данії. В його книзі під назвою «Історія Нью-Йорка» можна прочитати розповідь про появу Святого Миколи на коні в переддень Різдва (25 грудня). Пізніше цей святий був названий Санта Клаусом. Образ ключового новорічного персонажа овіяний різними здогадами та легендами.

У кожного народу є свій образ зберігача Різдва і Нового року, але незважаючи на це, всі знають його як доброго і щедрого старого, що виконує бажання дітей і дорослих.

Резиденція в США

Містечко Норт-Поул (Північний полюс), населений всього 2-ма тисячами людей, знаходиться в штаті Аляска. Населений пункт примітний тим, що саме тут розташована американська резиденція Санти. Городянам можна позаздрити, адже цілий рік вони насолоджуються новорічною атмосферою. Всі будинки Норт-Поула прикрашені різдвяними гірляндами, а їхні вікна та двері – сніжинками, ялиновими гілками, смугастими «тросточками», фігурками ельфів і дзвіночками. В будь-якому магазині можна придбати традиційні новорічні ласощі. Вулиці міста мають різдвяні назви (вулиця Сніговика, вулиця Святкова дорога). Будинок Санта Клауса – улюблене місце туристів зі всього світу. Люди приїжджають у гості до чарівного дідуся, щоб загадати бажання і просто потрапити в казку. Що стосується самого житла Санта Клауса, то воно схоже на звичайний двоповерховий білий дім, прикрашений різдвяною атрибутикою.

Всередині резиденції є кілька великих залів. Тут можна знайти казкової краси новорічні ялинки, десятки ляльок, бубенчиков і чудових сувенірів. У дворі будинку гуляють вірні помічники Санти – північні олені.

Казковий дідусь містить 9 тварин, проте головним з них є олень по кличці Рудольф. З ним пов’язана одна добра легенда. Згідно їй, олень Рудольф мав яскравий червоний ніс, з-за чого над ним постійно глузували родичі. Нещасна тварина тримався осібно, але одного разу саме він зустрівся Санті. Старий з-за сильного снігопаду не встигав розвезти подарунки малюкам, але олень з червоним, немов ліхтарик, носом врятував ситуацію. Адже Санта запріг його у свою карету, і незвичайне тварина швидко знайшов потрібну дорогу і протягом усієї подорожі освітлювало шлях своїм червоним носом. Щастя мільйонів діточок, які чекають подарунків, було врятовано, а все завдяки Рудольфу! Статуетки легендарного оленя можна побачити на всіх вітринах магазинів Норт-Поула.

Якщо Вам пощастило навідатися в це казкове місто, не забудьте про будинок під назвою «Волаючи Ласка». Він примітний своїми «танцями» та перевернутим інтер’єром. Цікавим є те, що автор «Гаррі Поттера» Джоан Роулінг нагородила характеристиками «Вопящей Ласки» кричущі хатини, про яких можна прочитати в книгах про знаменитого на весь світ хлопчика-чарівника.

Мовець ялина – ще одна визначна пам’ятка різдвяного міста. Існує думка, що вона виконує всі бажання. Щорічно під резиденцією Санти утворюється довга черга охочих побачити головного різдвяного персонажа. Ті, хто не мав можливості приїхати, можуть відправити лист Санта Клаусу, адже у доброго старого є своя пошта з індексом 12997 (щасливе число). Будьте впевнені, що Ваше послання не залишиться без відповіді, незважаючи на те, що кожен рік чарівний старий отримує понад 400 тисяч листів з усіх куточків світу!

Де живе російський Дід Мороз?

В 450 кілометрах від Вологди розташовано стародавнє місто під назвою Великий Устюг. Він славиться не тільки значною кількістю пам’яток архітектури, але і резиденцією Діда Мороза, нагадує казковий терем. Сам новорічний персонаж має особистий кабінет і майстерню. У теремі кожен бажаючий може поговорити з Дідом Морозом та Снігуронькою, а також отримати подарунок з величезної скрині. Будинок чарівника нагадує казку як дітям, так і дорослим.

Дід Мороз – не тільки виконує бажання, але і тримає саму справжню пасіку, кузню і гончарну майстерню. Кожен гість може спробувати свої сили в народних промислах. Неможливо не звернути увагу на Пошту Діда Мороза. Щорічно вона приймає близько 500 тисяч листів. Навіть якщо людина забула вказати індекс, його послання все одно дійде до новорічного героя, головне – вказати, що лист призначений Діду Морозу. Всі прочитані послання зберігаються в музеї, що належить Поштою. Дід Мороз відповідатиме на кожен лист, однак будьте готові до того, що довгоочікуваний відповідь прийде і через кілька місяців після Нового року.

В гості до Йоулупуккі

Йоулупуккі (фінський Дід Мороз) живе в Лапландії. Саме фінська резиденція новорічного дідуся вважається місцем його народження. На відміну від зарубіжних колег, Йоулупуккі живе не один, а з дружиною по імені Моури («тітонька Різдво»). Ця жінка не тільки стежить за резиденцією чарівника, але і готує різдвяну кашу, а також пече ароматні імбирні пряники і печиво.

Будинок Йоулупуккі знаходиться на горі Корватунтурі. З вигляду вона нагадуємо вуха кролика. Є легенда, що саме з цієї причини чарівна гора може чути всі бажання діточок і передавати їх Йоулупуккі. Житло фінського Діда Мороза закрита для відвідування, так як воно вважається чарівним місцем, де відбуваються справжні чудеса. Біля підніжжя Корватунтурі розташовується офіс Йоулупуккі та різдвяне село.

Саме тут казковий старий приймає всіх своїх гостей. Атмосфера різдвяного села невимовно чарівна! Кожен бажаючий може відправити своїм друзям і близьким новорічну листівку із офіційною печаткою головного різдвяного персонажа. Однак для цього потрібно прийти на Поштове відділення, де замість людей працюють ельфи – незамінні помічники Йоулупуккі.

У фінського Санти є дуже відповідальне завдання – за 31 годину (з 24 по 25 грудня) він на своїх чарівних санях має облетіти всю Планету і порадувати подарунками мільйони сімей. Йоулупуккі стартує з самого старого міста Фінляндії Турку.

Старанні ельфи підрахували, що щорічно різдвяний чарівник відвідує близько 92-х мільйонів будинків! Згідно з легендою, сани Йоулупуккі летять у 3 тисячі разів швидше швидкості звуку, тому ніхто не може бачити їх у небі. Не варто засмучуватися, адже кожен, хто вірить в існування прекрасного старого, обов’язково отримає від нього дорогий серцю подарунок!