У Польщі знайшли останки «вампірів»

485

25.04.2018

Нещодавно на старому кладовищі з 250-ти могил, що знаходиться в польській села Дравсько, археологи знайшли незвичайне поховання. В могилі лежали 5 людський скелетів. Причому у 4-х з них на шиях були серпи. У 5-го скелета це знаряддя праці було розташоване на талії. Примітним є те, що в XVII столітті подібним чином ховали передбачуваних вампірів.

Незвичайна знахідка

Матеріал, присвячений дослідженню могил «вампірів», опублікований в журналі Antiquiti. Скелети належали 4-м жінкам і чоловікові. Вік самої молодої особи жіночої статі не перевищував 19 років, причому похована дівчина померла, швидше за все, від утоплення. Серп в області талії був виявлений у найстаршій з 5-ти покійних. Даний скелет належав 60-річній жінці.

Також на шиї померлої особи археологи виявили камінь. Єдиному чоловікові, що знаходиться в похованні, було близько 40 років. Всіх цих людей поховали за християнським звичаєм (труни дерев’яні, мідні монети, покладені біля небіжчиків).

Інша думка

Вчені не можуть бути впевненими в тому, що поховання належать саме «вампірів». Серп, згідно з незвичайним поганським практикам, поширеним у Польщі в XVII столітті, символізував захист небіжчиків від злих духів.