Цікаві факти про найбільш небезпечні та отруйні озера світу

445

25.09.2017

«Добре там — де нас немає» — тільки цими словами можна описати стан природи на нашій планеті.

Люди на 80% складаються з води, але, на жаль, ми часто про це забуваємо. Існують місця, вода в яких кришталево чиста, але завдяки людству їх кількість значно зменшується.

Пропонуємо Вашій увазі озера, де вже не спробуєш живої води:

Цитарум, Індонезія

Навіть не дивлячись на те, що уряд Індонезії розробив план реабілітації озера і справи там потихеньку поліпшуються — Ситарум досі залишається озером, яке на даний момент сотні хімічних підприємств викидають свої відходи. Це дуже сумний досвід, оскільки в країні люди не можуть навіть випити чистої живої води.

Лазурна заплаву, Великобританія

Ця заплаву раніше була каменоломней Девоншир. Заворожливого кольору вода таїть в собі неймовірну кількість шкідливих і токсичних речовин. До озера небезпечно підходити без респіратора, так як навіть поруч з ним стоїть жахливий різкий запах аміаку, який відлякує щурів з околиць. До щастя за останніми дослідженнями видно, що вода здатна до самоочищення.

Ріо Тінго, Іспанія

У перекладі Ріо Тінго означає «Червона річка».

Забруднення води сталося з однієї простої причини – більше 3 тисяч років у цьому місці видобувають золото, мідь, нікель, срібло, молібден та інше. Більше того – в середні століття тут добували і ртуть. Як не дивно вчені з’ясували, що навіть у таких жахливих умовах у воді присутні анаеробні бактерії, яким не потрібне повітря.

Самотнє озеро, Каліфорнія

Самотнє і дуже старе озеро, яке займає почесне друге місце серед найбільш небезпечних озер Каліфорнії. Воно не виходить в Тихий океан, але по солоності не поступається. Крім високої концентрації солі в озері присутній луг (рівень – 10 pH). Причиною цього виявилися, що залишилися ще з льодовикового періоду, вапняково-соляні колони.

Зрідка над озером пролітають птахи, які, відчуваючи загрозу, з часом залишають територію.

Кипляче озеро, Домініканська республіка

Повноцінне озеро (і ніяка не гейзерна долина) знаходиться в Долині Небуття, температура на березі якого від 83 до 93 ° с у залежності від напрямку вітру. Є хороша новина і погана:

  • Хороша новина в тому, що озеро, завдяки своїй температурі, поступово випаровується
  • Погана – коли озеро повністю випарується, сплячий вулкан магматичного розлому прокинеться і в тропіках стане набагато спекотніше, ніж зараз.

Карачай, Росія

Єдиною причиною поїхати на це озеро може бути тільки — покінчити життя самогубством. Після киштимській аварії в 1975 році вода цього озера наповнилася ізотопами самих смертельних радіоактивних елементів від стронцію до плутонію. Дослідження 2017 року показали, що перебуваючи на березі озера без спеціальної радіо — і хімзахисту менше години можна отримати смертельну дозу радіації.

Озеро Підкова, Каліфорнія

Подковное озеро розташоване в районі Мамонтових озер в окрузі Моно. Славиться воно високим вмістом сірководню і вуглекислого газу у воді та повітрі. Такі токсини згубили близько 170 акрів дерев і кілька людей. Найвідоміший випадок загибелі людей — троє лижних патрульних, які підійшли занадто близько до озера в 2006 році.

Причиною отруйного повітря стали підземні вулкани, які розташовані якраз в тій місцевості.

Ківу, Конго і Руанда

Природа створила кордон для ворогуючих держав — один із самих підступних підводних вулканів. З глибин поступово виділяється метан і чадний газ. При накопиченні певної кількості цих речовин досить одного пострілу або одного сірника, щоб знищити все живе в радіусі 50-100 км. На жаль, в історії такі випадки зустрічалися і не один раз.