Цікаві факти про Ангелі Меркель

470

25.04.2018

Людиною 2015 року за версією журналу Time стала Ангела Меркель, Федеральний канцлер Німеччини. Від політичних рішень цієї сильної жінки залежить доля всього Європейського союзу. Проте, як і кожна людина, Ангела Меркель має свої секрети, а також слабкості…

Собаки і Путін

Залізна Ангела панічно боїться собак, адже одного разу «чотириногий друг» напав на неї і сильно вкусив за ногу. Перед кожною офіційною зустріччю асистенти фрау Меркель дбають про те, щоб поблизу не було ні однієї собаки. У 2007 році президент РФ Володимир Путін запросив Ангелу Меркель, у свою кримську резиденцію, і під час важливих переговорів у зал увійшла чорна собака по кличці Коні, вихованець Путіна.

У ЗМІ можна було зустріти інформацію про те, що президент використовував такий психологічний прийом з метою тиску на канцлера. Ходять чутки, що за рік до цього курйозу Путін презентував Меркель іграшкову собаку на повідку.

Прізвище

Каснер – це дівоче прізвище головного політика Європи. Батько канцлера Німеччини має польські корені. Прізвище Меркель дісталася Ангелі від першого чоловіка, з яким вона прожила разом всього 4 роки.

«Матуся»

Шанувальники називають Ангелу Меркель «Mutti», що в перекладі з німецької означає «матуся».

А в студентські роки Федеральний канцлер Німеччини, незважаючи на свою интраверсию і скромність, працювала барменом на університетських вечірках.

Ризик

Людина 2015 року не сприймає ризик. Наприклад, на уроці фізкультури 9-річної Ангелі знадобилося цілих 45 хвилин, щоб наважитися на стрибок з вишки в басейн.

Текстинг

Канцлер воліє спілкуватися з підлеглими та закордонними колегами за допомогою смс або месенджерів. Ангела вважає, що такий спосіб обміну інформацією займає мінімум часу і є найбільш надійним.

Наука

Фрау Меркель може похвалитися своїми досягненнями не тільки в політиці, але і в науці.

У канцлера Німеччини є докторська ступінь з квантової хімії. Можливо, аналітичні здібності і стали запорукою успіху в політиці?

Штазі

В кінці 70-х років минулого століття Ангела Меркель отримала привабливу пропозицію про приєднання до Штазі (секретної поліції східної Німеччини), але майбутній лідер Європи відмовилася від нього, мотивуючи рішення особливостями свого характеру.

Якби Канцлер прийняла пропозицію, на її політичній кар’єрі був би поставлений жирний хрест.

Фіаско

Після розлучення з першим чоловіком Ангела пережила серйозну кризу особистості. Кілька років після розставання вона жила в безхазяйної покинутій квартирі в центрі Берліна. Одного разу до зневіреної 30-річній жінці прийшов у гості батько і дорікнув свою дочку в тому, що вона нічого не досягла в житті.

Особисте

Йоахім Зауер, нинішній чоловік Канцлера, ненавидить публічність. Чоловік відмовився прийти на інавгурацію Канцлера в 2005 році, так як не хотів потрапити в об’єктиви фото – і відеокамер співробітників медіа. Йоахім не поміняв свою звичку користуватися послугами бюджетних авіаперевізників, хоча він має можливість літати на службових літаках подружжя.

Пара любить відвідувати оперні театри і здійснювати піші прогулянки. Німецькі журналісти називають супутника життя канцлера Німеччини Примарою Опери. Своє прізвисько Йоахім отримав з-за любові до опери і скритності.

Канцлер дуже любить готувати для свого чоловіка. Своєю коронною стравою головна жінка Європейського Союзу вважає кекс з родзинками. Також Ангела Меркель обожнює працювати в саду. У європейського лідера немає дітей, хоча в молодості жінка була не проти народження спадкоємців («я не виключав такої можливості, але не вийшло»).