Суперфуд: правда і міфи

512

18.05.2017

Захопленість вітамінами, що спостерігається в кінці XX століття, змінилася неймовірною популярністю різноманітних біологічно активних добавок (Бадів). Однак нині слово «БАД» у багатьох асоціюється з фальшю і піаром. Але є люди, які не уявляють свого життя без різних добавок до їжі. У чому ж полягають плюси і мінуси Бадів?

Доктор Авокадо

Девід Вульф, відомий сироїд, став першою людиною, який акцентував увагу громадськості на користь суперфуда. Нині Девід консультує сильних світу цього з питань правильного харчування та оптимізації раціону. Ще цю людину називають Доктором Авокадо. Прізвисько «приклеїлося» до консультанта з-за його знаменитої фрази «Їж авокадо на вечерю – і пластичний хірург не потрібен».

На початку 00-х XXI століття містер Вульф приписував цілющі властивості чорного шоколаду. Те ж саме стосувалося і водорості спіруліни. Вона більше ніж на половину складається з легкозасвоюваного білка, а також виводить з організму зайву рідину і токсини. У список чудо-продуктів також увійшли ягоди годжі, водорість хорелла і багато інших. Невже для вирішення всіх своїх проблем зі здоров’ям потрібно з’їсти трохи чарівної їжі? І так, і ні.

Вплив

Суперфуд, незважаючи на свої позитивні аспекти, ніколи не зможе замінити повноцінну їжу. Безсумнівно, Бади містять високу концентрацію білка, вітамінів, мікроелементів і інших корисних речовин.

Але якщо людина буде їсти виключно суперфуд, він з високою ймовірністю запрацює гіпервітаміноз і захворювання печінки. Суперфуд не допоможе розлучитися з десятками зайвих кілограмів і стати на 15 років молодше. Але якщо людина регулярно займається спортом, стежить за харчуванням і доглядає за своєю зовнішністю, Бади принесуть відчутну користь.

Серед очевидних плюсів суперфуда виділяють:

  • насичення організму життєвими силами;
  • поліпшення стану волосся, нігтів, шкіри;
  • очищення від шлаків.

Однак Бадів не вдасться вирішити проблему зайвої ваги, хронічних захворювань і наслідків неправильного способу життя. Вживанням суперфуда нереально замінити спорт.

Ознайомлення

Відома всім водорость спіруліна багата протеїнами і вітаміном В12. Ягоди асаї є натуральним джерелом незамінних жирних кислот і клітковини. В маленьких червоних ягодах годжі міститься одна третина добової норми білка. Какао-боби мають омолоджувальний ефект, так як мають у своєму складі антиоксиданти і залізо. Маку вважається природним афродизіаком, а водорість хлорела допомагає зміцнити імунітет. Паростки пшениці і витграсс оптимізують роботу кишечника. А топінамбур стане паличкою-виручалочкою для діабетиків – це рослина відмінно заміняє цукор.