Сухі Долини — саме сухе місце у світі

427

09.11.2017

Багато хто з нас, відповідаючи на питання про те, яка ж територія на нашій Планеті є найбільш сухою, без роздумів дадуть відповідь «Цукру». Дійсно, африканська пустеля у всіх нас асоціюється зі спекою, посухою та відсутністю нормальних умов для існування живих істот. Однак Цукру не є самою сухий пустелею на Землі. Можливо це чилійська пустеля Атаками? І це відповідь невірний, оскільки самої сухої територією в світі є Сухі Долини (Земля Вікторії, Антарктика).

Тисячоліття без дощу

У Сухих Долинах останні 2 мільйони років не було жодних опадів. Площа території сягає 8 тисяч квадратних метрів. Сухі Долини знаходяться під потужним впливом Катабатических вітрів, які мають швидкість 320 кілометрів на годину.

Завдяки рекордній швидкості, вітру випаровують всю до останньої краплі вологу, тому в Сухих Долинах немає ні єдиного сліду води.

Майже як Марс

Сухі Долини мають клімат, характерний для планети Марс, тому NASA проводить випробування космічних апаратів «Вікінг». З 2004 року територія охороняється законом так як ознаки організацією ЮНЕСКО унікальною.

На цьому фото продемонстровані замерзлі солоні озера, в яких немає ні єдиної краплі води.

Однак ці озера мають найвищу концентрацію на Землі.

Ще одним дивом Сухої Долини вважається Кривавий водоспад, який дійсно виглядає страхітливо, а все завдяки эндолитическим бактеріям фотосинтезу. Вони мешкають у відносно сирих скелях. Влітку, в період танення льодів, бактерії мігрують з ущелин на поверхню скель, і надають їй криваво-червоного відтінку.

Що стосується тварин, то їх в Сухих долинах немає, оскільки за відсутності вологи умови цієї території вважаються невідповідними для життя. Єдиними живими організмами на цій ділянці Планети є деякі водорості і бактерії.