Stratolaunch: найбільший у світі літак

400

19.04.2018

Співзасновник Microsoft Пол Аллен в 1975 році разом з Біллом Гейтсом створив однойменну компанію. Але через 8 років, в 1983 році, Пол Аллен продав майже всі свої акції і вирішив сконцентруватися на іншому виді діяльності, а саме — інвестувати в космічні проекти. Так, кілька днів тому був представлений найбільший в світі літак під назвою Stratolaunch, який був спроектований для запуску ракет.

Дітище Allen Stratolaunch Systems

Не так давно найбільшим літаком у світі вважався Ан-225 «Мрія», побудований в 1988 році на Київському механічному заводі. Розмах крил цього літака становить 88,4 метра, у той час як для Stratolaunch цей показник становить 100 метрів. Завдяки такому параметру інноваційний літальний апарат зміг побити рекорд. Відтепер літак для запуску ракет, створений на підприємстві Allen Stratolaunch Systems, вважається найбільшим літальним апаратом у світі.

Будівництво літака Stratolaunch зайняло 6 років. Вартість проекту оцінено ще у 2011 році, склала 300 мільйонів доларів США.

Вперше диво-літак злетить в 2019 році. Полу Аллену вже вдалося знайти першого клієнта, підписала контракт на експлуатацію Stratolaunch.

Згідно з документом літальний апарат буде використовуватися для запуску ракети носія Pegasus XL.

Першим проектом Allen Stratolaunch Systems вважається суборбітальний пілотований багаторазовий SpaceShipOne, який став першим у світі літальним апаратом, що дозволяє організовувати космічний туризм.

Перший політ такого корабля датується 2003 роком. Пол Аллен уже понад 30 років займається інвестуванням в космічні проекти.