Страшна історія неймовірного порятунку, або поїдання товаришів

525

21.03.2016

У людини, яка потрапила в небезпечну для життя ситуацію, загострюється інстинкт самозбереження. Іноді він провокує потерпілого на негуманні, нелогічні й аморальні вчинки, і все заради порятунку власного життя. Подібна історія сталася в Андах приблизно 40 років тому. Щоб не померти з голоду, вижив в авіакатастрофі пасажирам довелося їсти тіла своїх товаришів.

Фатальний рейс

13 жовтня 1972-го року уругвайська команда з регбі летіла в Чилі на змагання, але 45-ти спортсменам не судилося дістатися до аеропорту прибуття.

Авіалайнер розбився в Андах. 12 пасажирів загинули миттєво, а ще 5-ро — трохи пізніше, і вижив довелося пройти через жахливі випробування. У людей не було ні теплого одягу, ні води, ні їжі. До того ж високо в горах гостро відчувався дефіцит кисню. Спортсмени сподівалися, що через кілька днів після катастрофи їх врятують, однак очікуванням не судилося втілитися в реальність. Коли якийсь літак пролетів повз тих, що вижили, а його пілот навіть не звернув уваги на людей, які закликають допомогти, регбісти зважилися на щось жахливе.

Канібали

Роберто Каннеса, пасажир фатального рейсу, запропонував своїм товаришам тамувати голод тілами загиблих. Спершу всі жахнулися від такої ідеї, однак голод пересилив всі існуючі принципи моралі… І сьогодні Кенесса згадує, як відрізав бритвою шматочок мертвого тіла і їв його.

На 18-й день на уламки авіалайнера зійшла лавина. Стихія вбила 8 осіб, але все ж змогла врятувати тих, що вижили. Тонни снігу перекрили доступ холодного повітря в вцілілий фюзеляж, тому люди могли жити в ньому і харчуватися 8-ма новими трупами.

Через місяць найсміливіші з тих, хто вижив вирішили перевірити, як далеко вони зможуть піти від місця локації, щоб за день встигнути повернутися назад. Сміливцям пощастило знайти деякий вцілілий багаж: валізи з одягом, коробку цукерок і кілька акумуляторів. Чоловіки намагалися полагодити рацію і зв’язатися з людьми, але їх спроби не увінчалися успіхом.

Через 2 місяці після авіакатастрофи кілька людей з 16-ти вижили вирушили на пошук цивілізації. Так 12 грудня того ж року Антоніо Визинтин, Нандо Паррадо і Роберто Каннеса запаслися людським м’ясом і вирушили вниз. При поступовому спуску з Анд чоловіки відчули бажане тепло, але у них виникла інша проблема: від високої температури повітря почало розкладатися м’ясо. За 10 днів група подолала 65 кілометрів. Несподівано чоловіки побачили гірський струмок і выпасающийся поруч худобу. Поступово руппа вийшла до річки і побачила на іншому березі пастуха. Вижили кликали на допомогу, але з-за шуму води пастух не міг нічого розчути і перекинув чоловікам олівець і папір, прив’язані до каменя. Горе-мандрівники написали йому записку і перекинули назад. Через день до вижив приспіла допомога (6 військових і журналісти). Спершу ніхто не міг повірити історії чоловіків, але після побачених уламків літака сумнівів не залишилося.

Усі 16 чоловік, уцілілих в жахливій авіакатастрофі, живуть і нині. Щорічно чоловіки збираються разом з метою вшанування пам’яті загиблих товаришів.