Стадо білих оленів: примхи природи або експерименти вчених?

561

09.11.2017

Як відомо, є вчені, які вважають себе розумнішими природи, тому намагаються «удосконалити» вже існуючі види тварин. Одним з прикладів невдалого експерименту є білий тигр Кенні, який прожив 10 років у зоопарку Арканзасу.

Своєю довершеністю» тварину зобов’язана виключно людині – адже вченим так хотілося штучно відтворити білого тигра. Його жаліли усі: працівники і відвідувачі зоопарку, користувачі Всесвітньої павутини. Саме тому появу декількох статей в мережі Інтернет про стадо білих оленів викликало різноманітні відгуки. Хтось у черговий раз звинувачував вчених «нечеловечном» ставлення до природи, а хтось був у захваті від побачених фотографій. Але що ж сталося насправді?

Зовсім недавно в районі Finger Lakes, штат Нью-Йорк було помічено найбільше в світі стадо білих оленів. Помітити їх досить складно: подорожуючи по шосе №96 з міста Ітака, в самому центрі району Finger Lakes можна помітити паркан-сітку. Це загородження тягнеться вздовж дороги приблизно на 2 милі. Але якщо уважно вдивлятися в околицю лісу, можна помітити білі плями. Ці майже примарні силуети – і є білі олені.

Як і можна очікувати, білі олені в дикій природі зустрічаються вкрай рідко. Життя цих парнокопитних значною мірою залежить від їх забарвлення. Щоб уникнути нападу хижаків, колір шерсті у оленів, найчастіше, відповідає відтінкам місцевості, де вони мешкають. А ось біла шерсть може стати джерелом багатьох проблем для цих тварин. Але історія самого великого неймовірно красивого стада оленів сповнена цікавих фактів.

Звідки взялися олені на території військової бази?

Першим цікавим фактом у цій історії є те, що в далекому 1941 році на території, де сьогодні живе стадо білих оленів, планувалася як місце для зберігання та утилізації ядерної зброї. Для створення особливої військової бази величезну по площі місцевість обнесли парканом.

Надалі виявилося, що під час будівництва огорожі ніхто не подумав про тварин, які проживали на цій території, тому олені, як і багато інші тварини, що виявилися в ізоляції.

Чому вони білі?

Цікаво, що навіть в умовах своєрідної ізоляції парнокопитні не припинили спаровуватися, що призвело до інбридингу (схрещування близькоспоріднених особин), в результаті чого і почав проявлятися рецесивний ген. Таким чином стали з’являтися на світло білі олені. Воєначальник бази, побачивши таких незвичайних тварин, був захоплений їхньою красою і заборонив полювання на білих оленів на всій території, що охороняється. До 2000-му році військові налічували приблизно 300 голів особливих оленів.

Ще одним цікавим фактом є і те, що на закритій території не було хижаків, що загрожують оленям. Тому парнокопитні не мали природних ворогів і могли вільно переміщатися і розмножуватися.

Але в тому ж 2000-му році в Міністерстві оборони США прийняли рішення про закриття військової бази в Finger Lakes. Об’єкт протягом багатьох років залишався законсервованим, а про те, що на цій території залишилося стадо білих оленів, знали лише деякі.

Подальша доля надзвичайно красивих тварин

Вже кілька років навколо закритої території то й справа спалахують скандали: то одна компанія, то інша хоче придбати частину колишньої військової бази. Приміром, Seneca White Deer, некомерційна організація, запропонувала придбати щонайменше половину території закритої бази, де створити величезний туристичний центр з двома абсолютно різними акцентами – руїни військової бази і білі олені в своєму природному середовищі існування.

У свою чергу зоозахисники пропонують перетворити закриту територію не атракціон, а в заповідник, в якому популяцію білих оленів ніхто турбувати не буде. За ними будуть спостерігати вчені, а після всіх досліджень, заповідник буде відкритий для відвідувачів.

На сьогоднішній день доля величезної території і стада незвичайних білих оленів не вирішена: до 29 лютого 2016 року спеціально створене агентство при Міністерстві оборони США спільно з місцевою владою штату Нью-Йорк приймають заявки з пропозиціями щодо придбання та використання законсервованої військової бази.